02.04.2024
Lista szkoleń
Tydzień z Prezi
Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie https://etwinning.pl/szkolenia-etwinning/kursy-internetowe
Adresaci szkolenia
Kurs „Prezi” jest przeznaczony dla zarejestrowanych użytkowników programu eTwinning i nauczycieli, którzy chcą tworzyć nowoczesne prezentacje multimedialne oparte na technologii zoom i wykorzystywać je w swojej pracy.
Wymagania wstępne
Od uczestników szkolenia wymagana jest umiejętność posługiwania się komputerem w zakresie zarządzania folderami i plikami, uruchamiania programów, posiadanie konta pocztowego, a także umiejętność sprawnego posługiwania się Internetem. Każdy uczestnik musi być zarejestrowany na platformie eTwinning.
Opis kursu
Podczas kursu uczestnicy poznają możliwości Prezi – bezpłatnej aplikacji webowej do przygotowywania i udostępniania nowoczesnych prezentacji multimedialnych. Udział w kursie pozwoli na poznanie i przećwiczenie działania podstawowych narzędzi aplikacji, a także nabycie umiejętności zaplanowania, utworzenia, współtworzenia, udostępniania i prezentowania online autorskich prezentacji.
Treści kursu zostały podzielone na 6 modułów.
W module 1 przybliżone zostaną podstawowe informacje dotyczące pierwszego etapu przygotowywania prezentacji, czyli planowania. Uczestnicy zapoznają się z przykładowymi prezentacjami wykonanymi w Prezi, zasadami planowania prezentacji, technikami prezentacji, jak i podstawowymi zasadami stosowania prawa autorskiego w kontekście prezentacji. Wykonają jedno obowiązkowe zadanie.
Moduł 2 poświęcony jest pierwszym krokom z aplikacją. Uczestnicy zapoznają się ze sposobem założenia konta, zmianą jego ustawień i zarejestrują się w serwisie. Przybliżony zostanie interfejs Prezi i jego podstawowe funkcjonalności.
W module 3 uczestnicy nauczą się, jak skorzystać z szablonów, wstawić tekst, grafikę i film. Wykonają jedno obowiązkowe zadanie.
Moduł 4 poświęcony jest rozbudowywaniu prezentacji. Przybliżone zostaną sposoby wstawiania nowego slajdu, usuwania slajdu, tworzenia slajdu z osadzonego obiektu. Uczestnicy dowiedzą się, jak edytować ścieżki slajdów, wstawiać proste obiekty graficzne, treści z plików zewnętrznych PDF i PowerPoint, a także jak zamieścić dźwięk w prezentacji. Wykonają jedno obowiązkowe zadanie.
W module 5 przybliżone zostaną możliwości jednoczesnego edytowania tej samej prezentacji przez wiele osób oraz sposobu uruchamiania zdalnego pokazu prezentacji. Zaplanowano zadanie nadobowiązkowe dla osób chętnych.
Moduł 6 to czas na przygotowanie docelowej wersji autorskiej prezentacji tematycznej. Uczestnicy wykonają obowiązkowe zadanie podsumowujące cały kurs.
Na zakończenie kursu uczestnicy wypełnią ankietę ewaluacyjną, udostępnioną w module Podsumowanie.
Cele kursu
- poznanie podstaw technik prezentacji,
- nabycie umiejętności zaplanowania prezentacji,
- poznanie i przećwiczenie interfejsu Prezi,
- nabycie umiejętności prawidłowego doboru środków przekazu do prezentowanych treści,
- poznanie możliwości pracy zespołowej podczas tworzenia prezentacji,
- utworzenie autorskiej, dynamicznej prezentacji multimedialnej,
- kształcenie nawyku przestrzegania prawa autorskiego,
- umiejętne organizowanie samokształcenia i sprawne korzystanie z platformy Moodle.
Treści szkoleniowe
Treści kursu są podzielone na 6 modułów, w których znajduje się materiał teoretyczny, jedno zadanie nadobowiązkowe oraz cztery obowiązkowe zadania do wykonania. Jedno z nich polega na utworzeniu autorskiej prezentacji przedmiotowej.
- Tajniki dobrej prezentacji
- Jak korzystać i czym jest aplikacja Prezi?
- Etapy przygotowania prezentacji.
- Podstawowe zasady tworzenia prezentacji
- Najczęściej popełniane błędy przy tworzeniu prezentacji.
- Jak przygotować porządną prezentację?
- Prawo autorskie w kontekście tworzenia prezentacji.
- Przykłady prezentacji wykonanych w Prezi.
- Zadanie 1
- Zakładanie bezpłatnego konta Prezi.
- Zakładanie bezpłatnego konta Prezi Basi.c
- Interfejs użytkownika, ustawienia.
3. Wybór i edycja szablonu. Rozbudowa prezentacji
- Tworzenie nowej prezentacji na podstawie szablonu i jego modyfikacja.
- Wstawianie obrazów, filmów, tekstów.
- Pozyskiwanie linku do prezentacji.
- Zadanie 2
4. Wstawianie innych elementów. Animacje
- Wstawianie kształtów i innych elementów.
- Animacje w Prezi.
- Zadanie 3
5. Praca zespołowa i pokaz zdalny
- Praca zespołowa w Prezi.
- Zadanie 4
6. Zadanie końcowe
- Zadanie 5
- Nasze Prezi
Zasady organizacyjne
Kurs jest prowadzony metodą e-learning na platformie zdalnego nauczania Moodle pod adresem https://kursy.etwinning.pl/ Nabór uczestników prowadzony jest poprzez formularz na stronie https://etwinning.pl/szkolenia-etwinning/kursy-internetowe
Kurs rozpoczyna się w poniedziałek o godzinie 9.00, kończy w następny poniedziałek o godzinie 18.00. Obejmuje 7 dni pracy (14 godzin) i ma charakter zadaniowy. Uczestnicy mają całodobowy dostęp do platformy Moodle, materiałów szkoleniowych, treści zadań. W razie potrzeby korzystają ze wsparcia trenera na „Forum Pomocy dla aktualnego zagadnienia”. Wszystkie ważne dla uczestników informacje organizacyjne zamieszczane są przez trenera na „Forum Aktualności”.
Jeśli uczestnik nie rozpocznie pracy w ciągu 3 dni od rozpoczęcia kursu, zostanie z niego usunięty przez prowadzącego.
Uczestnik powinien zarezerwować codziennie przeciętnie 1-2 godziny prywatnego czasu. Wskazana jest systematyczna praca na platformie, bowiem treści szkoleniowe będą odsłonięte w dwóch częściach:
- w poniedziałek do godziny 9.00 zostaną odsłonięte moduły 1, 2, 3. Na zapoznanie się z przygotowanymi materiałami i wykonanie obowiązkowych zadań uczestnicy mają czas do czwartku do godziny 18.00,
- w czwartek do godziny 9.00 zostaną odsłonięte moduły 4, 5 i 6. Na zapoznanie się z przygotowanymi materiałami i wykonanie obowiązkowych zadań uczestnicy mają czas do poniedziałku do godziny 18.00.
- Przez cały tydzień uczestnicy pracują nad autorską prezentacją przedmiotową, którą zaprezentują jako rozwiązanie Zadania 5.
Najpóźniej w ostatnim dniu kursu zostanie odsłonięty moduł „Podsumowanie”, w którym udostępniona jest ankieta ewaluacyjna oraz informacja zwrotna o zaliczeniu kursu, widoczna także w dzienniku „Oceny”.
Autorką kursu jest Ewa Kurzak.
Wszystkie materiały zamieszczone na platformie Moodle są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji jest zabronione.
Zaświadczenie o zrealizowanym kursie można pobrać z jego strony w terminie do 7 dni od daty ukończenia szkolenia.
Szczegółowych informacji na temat szkolenia udziela Agnieszka Woźniak agnieszka.wozniak@frse.org.pl
29.08.2016
Kursy internetowe
-
Kursy internetowe
-
Kursy internetowe
19.03.2024
Tydzień z AI dla anglistów
-
Kursy internetowe
19.03.2024
Tydzień z lekcją AI w kwadrans
-
Kursy internetowe
14.03.2024
Tydzień z Canvą i sztuczną inteligencją
-
Kursy internetowe - pozostałe
26.09.2023
Tydzień z Chatem GPT w edukacji
-
Kursy internetowe
23.03.2023
Tydzień z aplikacjami VR w edukacji