25.03.2025
Ciekawe projekty
S.A.F.E. Supported - Aware - Feeling Well – Engaged
Projekt skupiał się na promowaniu osobistego i społecznego dobrostanu wśród młodzieży z pięciu europejskich krajów. Jego celem było zwiększenie świadomości na temat zdrowia psychicznego, zarządzania emocjami i poczucia spełnienia w życiu, a także rozwój kluczowych kompetencji XXI wieku, takich jak komunikacja, współpraca, krytyczne myślenie i kreatywność. Był to projekt, który nie tylko wzmacniał kompetencje uczniów w zakresie zdrowia emocjonalnego, ale także inspirował ich do tworzenia lepszego środowiska szkolnego i społecznego poprzez wzajemne wsparcie, empatię i zaangażowanie.
Koordynatorka:
Iwona Jodłowska
Liceum Ogólnokształcące nr XI im. Stanisława Konarskiego we Wrocławiu
Kraje partnerskie:
Hiszpania, Włochy, Grecja, Francja
Obszary tematyczne:
języki obce
Języki:
angielski
Strona projektu:
Nagrody i wyróżnienia:
- Krajowa i Europejska Odznaka Jakości
- Nagroda w konkursie Nasz projekt eTwinning 2025
- Nagroda w konkursie krajowym we Włoszech w kategorii: Well-being at school
Najważniejsze elementy projektu:
- Know yourself – Padlet z osobistymi prezentacjami uczniów
- Master your emotions – AnswerGarden do wyrażania uczuć i emocji – budowanie słownictwa
- Wall of thanks – Padlet, na którym uczniowie wyrażali swoją wdzięczność
- Count your blessings - Forum – przestrzeń do dzielenia się pozytywnymi aspektami życia
- Kalendarz adwentowy – pozytywne przesłania na okres świąteczny
- The path to wellbeing - Twinboard – przestrzeń do dyskusji
- Teamwork - przestrzeń współpracy Lino – wirtualna tablica do organizacji pracy 10 w międzynarodowych zespołach składających się z uczniów z pięciu krajów. Każdy zespół skupiał się na jednej z kompetencji LifeComp, np. elastyczności, zarządzaniu emocjami czy współpracy.
- Ankieta dotycząca dobrostanu emocjonalnego
- Plakaty i infografiki na potrzeby kampanii społecznej
- Well-being campaign - finalna strona internetowa projektu – miejsce publikacji plakatów i infografik związanych z Kampanią świadomości na rzecz dobrostanu uczniów w szkołach.
Projekt łączył działania praktyczne z refleksją, co umożliwiło uczestnikom nie tylko rozwój umiejętności językowych i społecznych, ale także zdobycie narzędzi do poprawy własnego dobrostanu oraz wzmocnienia swojej pozycji jako świadomych obywateli Europy.
Wszystkie działania wymagały współpracy między uczniami – początkowo jako cała grupa podczas poznawania tematu, a następnie w mniejszych międzynarodowych zespołach. Produkty końcowe (infografiki, plakaty, strona internetowa) były efektem wspólnej pracy wszystkich uczestników.
Ewaluacja była prowadzono w sposób ciągły. Organizowano sesje podsumowujące z udziałem wszystkich partnerów, aby omówić efekty i wnioski z projektu.
Wypracowane materiały zwiększają świadomość na temat dobrostanu psychicznego, efektywnych technik uczenia się oraz międzynarodowej współpracy. Pomogą im także rozwijać umiejętności cyfrowe, językowe i interpersonalne.
Stworzone zasoby mogą być włączone do lekcji (wsparcie w realizacji podstawy programowej), nowych projektów edukacyjnych oraz działań wychowawczych. Mogą być używane podczas warsztatów i szkoleń dla nauczycieli w celu promowania nowoczesnych metod nauczania.
Produkty projektu wzbogacają ofertę edukacyjną i promują współpracę międzynarodową – do wykorzystania jako narzędzia do dalszego rozwijania kompetencji kluczowych wśród uczniów.
Koordynatorka
15.04.2025
Szkoła ponadpodstawowa
-
Szkoła ponadpodstawowa
-
Szkoła ponadpodstawowa
13.05.2024
What’s new about the news
-
Szkoła ponadpodstawowa
13.05.2024
Used but Not Useless
-
Szkoła podstawowa
13.05.2024
Let’s podcast!
-
Szkoła ponadpodstawowa
02.04.2024
Comp@ss
-
Szkoła ponadpodstawowa
19.03.2024
Aus der Vergangenheit lernen und gemeinsam Brücken in die Zukunft bauen