Nowy rok szkolny z eTwinning

Nowy rok szkolny to nowe możliwości, ogromny potencjał tkwiący w wypoczętych uczniach, innowacyjne pomysły czekające tylko na to, aby je realizować i kreatywne działania, które otworzą waszym uczniom okna na świat.

 

Od osiemnastu lat mamy przyjemność być częścią waszej niezwykłej i wyjątkowo ważnej pracy. Nieustannie szukamy najlepszych sposobów, aby wspierać was w rozwijaniu nowoczesnej edukacji i ułatwiać transformację szkół w nowoczesne placówki.

 

Życzymy wam, aby ten rok przybliżył was jeszcze bardziej do edukacji o jakiej marzycie i jakiej potrzebują wasi uczniowie. Trzymamy kciuki, aby był pełen satysfakcji i radości oraz zrealizowanych planów.

Na dobry i inspirujący początek prezentujemy nasz najnowszy film Transformacja cyfrowa z eTwinning zrealizowany w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Gliwicach.

Nauczyciele tej placówki w swoich działaniach postawili na innowacyjne metody pracy, włączenie międzynarodowych projektów do swoich zajęć oraz wykorzystanie różnorodnych aplikacji i nowoczesnego sprzętu, w który została wyposażona szkoła dzięki różnym programom i organizacjom wspierającym sektor edukacji.

Dzięki naszemu udziałowi w różnego rodzaju projektach, takich jak Erasmus+ i eTwinning zostaliśmy troszeczkę zmuszeni do tego, żeby zacząć się rozwijać cyfrowo. To nam się bardzo udało. - mówi Anna Macha nauczycielka j. niemieckiego w ZSS w Gliwicach. – Ich realizacja stwarza naturalne warunki do stosowania metod cyfrowych w codziennej pracy szkoły.

Dalia Viliunienie, dyrektora litewskiej szkoły -  partnera gliwickiej placówki, podkreśla, że projekty te wspierają nauczycieli w rozwijaniu kluczowych kompetencji, zarówno wśród uczniów, jak i samych pedagogów.

Podejmowane przez ZSS w Gliwicach działania projektowe i wiążąca się z nimi transformacja cyfrowa, okazały się wyjątkowo ważne w okresie pandemii i organizowanej w pośpiechu edukacji zdalnej. Transformacja cyfrowa okazała się w tym momencie zbawienna – mówi Tomasz Ocieczek, dyrektor ZSS w Gliwicach – Nie zdawaliśmy sobie wcześniej sprawy z tego, jak ważnym jest elementem (…) dzięki wyposażeniu placówki udało nam się spokojnie przejść od edukacji stacjonarnej do edukacji wirtualnej.

Udział w projektach międzynarodowych to nie tylko współpraca w oparciu o technologię, ale także rozwijanie całej gamy kompetencji i umiejętności XXI wieku. Praca metodą projektu, nauka w środowisku międzynarodowym oraz technologia cyfrowa to sprawdzony przepis na atrakcyjną i efektywną lekcję. To także idealna okazja do doskonalenia zawodowego: Nauczyciel chce się rozwijać i te możliwości są na wyciągnięcie ręki – podkreśla Arkadiusz Rogoziński, nauczyciel informatyki. Program eTwinning oferuje je w najróżniejszych formach, ponieważ jesteśmy przekonani, że znakomita większość pedagogów podziela zdanie Anny Macha: To my, nauczyciele jesteśmy tu po to, aby wprowadzić do edukacji innowacyjne metody. Tak, aby zarówno uczeń, jak i nauczyciel, nabrał pewności siebie, nie tylko w szkole, ale i w życiu codziennym. A my, za pomocą naszej kampanii Transformacja cyfrowa z eTwinning wspieramy ich w realizacji tej misji.