eTwinning dla przyszłych nauczycieli

W 2012 r. eTwinning zapoczątkował inicjatywę angażującą instytucje kształcenia nauczycieli z kilku krajów europejskich. Jej celem było przybliżenie informacji na temat eTwinning studentom kierunków nauczycielskich, już na początkowym etapie zdobywania przez nich wiedzy i umiejętności zawodowych.

 

 

 

 

Od 2019 roku wszystkie Narodowe Biura Programu eTwinning oraz Partnerskie Biura Kontaktowe korzystają z pomocy instytucji kształcących nauczycieli, dzięki którym będą mogły wprowadzać eTwinning do kształcenia wstępnego nauczycieli w poszczególnych krajach. By wspomóc ten proces także studenci kierunków pedagogicznych odgrywają na platformie specjalną rolę nawiązując kontakty z innymi studentami i realizując wspólne projekty.

W Polsce w inicjatywę zaangażowały się Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Gdański, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. Akademia im. J. Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Aby dołączyć do inicjatywy należy skontaktować się z etwinning@frse.org.pl