Międzynarodowe webinarium - projekt Convoi 77

Zapraszamy nauczycieli dowolnej specjalności, poszukujących partnera do projektu eTwinning, na międzynarodowe webinarium z udziałem eTwinnerów z Francji, Niemiec, Ukrainy i Polski. Językiem spotkanie będzie j. angielski. Tematyka spotkania będzie dotyczyła Konwoju 77 - ostatniego wielkiego transportu z Drancy do Auschwitz. Wyruszył  31 lipca 1944 i przewiózł do obozu zagłady 1310 osób: mężczyzn, kobiety i dzieci…

Stowarzyszenie Convoi 77 ma na celu zebranie, wokół rodzin i przyjaciół osób deportowanych, wszystkich, którym nie jest obojętna pamięć o Holokauście, aby wspomnienia o deportowanych, ich historiach i losach przetrwała. Chcą brać aktywny udział w przekazywaniu tej pamięci, jak również w badaniach i edukacji na temat Holokaustu.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

Wydarzenie skierowane jest do nauczycieli dowolnej specjalności:

  • zarejestrowanych na platformie eTwinning,
  • pracujących z grupą wiekową uczniów 11-18 lat,
  • komunikujących się w j. angielskim,
  • zainteresowanych dołączeniem do działań prowadzonych przez stowarzyszenia Convoi 77 i realizację założeń poprzez projekt eTwinning.

Ponadto, od uczestników szkolenia, wymagana jest umiejętność posługiwania się komputerem w zakresie:

  • zarządzania folderami i plikami,
  • pobierania, instalowania i uruchamiania programów,
  • posiadanie konta pocztowego, a także umiejętność sprawnego poruszania się w Sieci.

Konieczne jest posiadanie komputera wyposażonego w kamerkę oraz mikrofon (wbudowany lub zewnętrzny). Plan spotkań online (uczestnicy zobowiązani są do uczestnictwa we wszystkich spotkaniach):

  • 13 listopada 2019 godz: 18:00-20:00
  • 27 listopada 2019 godz: 18:00-20:00

Webinarium,  to doskonały sposób na znalezienie partnera do projektu i rozpoczęcie przygody w programie. Uczestnicy webinarium, na podstawie swoich preferencji i pomysłów na projekt, zostaną dobrani w międzynarodowe grupy projektowe, zaplanują i zarejestrują partnerstwo eTwinning, mając cały czas do dyspozycji wsparcie ze strony pracowników biur eTwinning. Podczas spotkań uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat  jakości w projekcie i zaplanować swój własny projekt w oparciu o wytyczne ze szkolenia. Osoby zainteresowane uczestnictwem i spełniające w/w warunki zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego: https://konwoj77.webankieta.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 6 listopada 2019 W seminarium może wziąć udział ograniczona liczba osób. W przypadku dużej ilości zgłoszeń nabór może zostać zakończony przed podanym terminem.