Scenariusz projektu: Rund um den Tisch

Projekt „Rund um den Tisch” skierowany jest do nauczycieli języka niemieckiego, a jego celem jest zwiększenie motywacji do nauki języka i rozwinięcie słownictwa związanego z posiłkami (nazwy owoców, warzyw, napojów, potraw, przepisy kulinarne, jadłospisy).

W trakcie projektu wspólnie zasiadamy do wirtualnego stołu, przypominamy sobie zasady dobrego zachowania, zapoznajemy się z daniami charakterystycznymi dla obszaru niemieckojęzycznego i tworzymy jadłospisy dla nastolatków.

Autorką scenariusza jest Malwina Kordus – Ambasadorka i trenerka programu eTwinning, nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 26 we Wrocławiu, nagrodzonej Odznaką Szkoły eTwinning. Realizuje projekty w j. niemieckim, angielskim i polskim, nagradzane Krajowymi i Europejskimi Odznakami eTwinning. Szkolny koordynator Szkół Stowarzyszonych UNESCO i Klubu Szkół UNICEF, Microsoft Innovative Educator Ekspert (2019, 2020), z zamiłowania opiekun grupy teatralnej.

Grupa docelowa: uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej.
Obszary tematyczne: j. niemiecki, kraje niemieckojęzyczne, informatyka.
Narzędzia TIK: Canva, Genially, Dokumenty Google, Prezentacje Google, Quizizz, Wordwall, Educandy, Mentimeter, Google Maps, AvatarMaker.
Czas trwania projektu: około 3 miesięcy.

scenariusz projektu