Scenariusz projektu: Piękna matematyka - geometria w sztuce

Kolejny kompletny scenariusz projektu, zrealizowany i przetestowany w ramach seminarium z cyklu Mój pierwszy projekt eTwinning z Ambasadorem.

Wszystkie znajdziecie TUTAJ.

Autorka: Agnieszka Ogiegło – Ambasadorka i trenerka programu eTwinning w województwie dolnośląskim

Nauczycielka dyplomowana matematyki i wicedyrektor w Szkole Podstawowej nr 7 w Kłodzku. Członkini grupy Superbelfrzy RP. Pasjonatka eTwinning, edukacji globalnej oraz nowoczesnych technologii w nauczaniu z programowaniem włącznie.

Jestem opiekunką grupy Programowanie z eTwinning oraz grupy Superkoderzy. W czasie zajęć z matematyki i informatyki realizuje różne programy oraz projekty. Relacje z zajęć można zobaczyć na stronie Siódemka koduje, programuje. W wolnych chwilach lubię podróżować i poznawać nowych ludzi.

 

Scenariusz projektu „Piękna matematyka – geometria w sztuce”

Opis projektu:

Wiedza i umiejętności matematyczne pełnią w naszym życiu bardzo ważną rolę. Codziennie spotykamy się z matematyką -towarzyszy nam ona praktycznie na każdym kroku. W tym projekcie przyjrzymy się dokładniej jedną z jej dziedzin (sztuce i architekturze), a celem naszych działań będzie zachęcenie uczniów do odkrywania w niej piękna, pokazanie jej szerokiego zastosowania. Obserwując otaczający ich świat uczniowie nauczą się dostrzegać jej przejawy i wpływy oraz tworzyć własne matematycznie inspirowane dzieła.

Grupa docelowa: uczniowie klas 1-3  szkoły podstawowej oraz grupy przedszkolne

Obszary tematyczne: edukacja matematyczna

Narzędzia TIK:

Wakelet, Canva, Toony Tool, Dysk Google, Mentimeter, Avatar Maker, Write Reader, Story Jumper

Czas trwania: około 3 miesięcy

Każda aktywność realizowana jest pod opieką wybranego koordynatora, który czuwa nad przebiegiem działania, terminami i dokonuje ewaluacji.

Scenariusz projektu