Scenariusz projektu: Czy wiesz, że... wynalazł to Polak?

Kolejny kompletny scenariusz projektu, zrealizowany i przetestowany w ramach seminarium z cyklu Mój pierwszy projekt eTwinning z Ambasadorem.

Wszystkie znajdziecie TUTAJ.

Autorka: Katarzyna Sopolińska – Ambasadorka, trenerka kursów i warsztatów programu eTwinning w województwie kujawsko-pomorskim

Nauczycielka dyplomowany z 20 letnim stażem. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 11 im. Stefana Batorego w Inowrocławiu. Od 2005 roku związana z Programem eTwinning, którego jest nieustającą fanką. Na swoim koncie ma realizację wielu projektów eTwinning, za które otrzymała Krajową i Europejską Odznakę Jakości. Doświadczenie zdobyte podczas realizacji eTwinningowych projektów doprowadziło do kolejnego etapu jakim były projekty Comenius, a obecnie Erasmus+.  Od kilku lat ambasadorka Programu eTwinning  i trenerka kursów online. W 2015 roku na 10-lecie programu wyróżniona tytułem Top Ambassador of the Decade in Poland.  W życiu prywatnym mama 21 letniej córki i drużynowa 125 Drużyny Harcerskiej Pomarańczarnia. Lubi podróżować, poznawać nowe miejsca i dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.

Blog: https://nauczycielwpodrozy.blogspot.com/

Facebook – eTwinning Kujawsko-Pomorskie

Scenariusz projektu „Czy wiesz, że… wynalazł to Polak?”

Opis projektu:

Projekt dotyczy poznania największych polskich wynalazków i ich odkrywców. Partnerzy realizując wspólne działania i aktywności poznają świat nauki i wpływ najważniejszych odkryć na życie ludzi. Zadania są stworzone tak, aby w zespołach międzyszkolnych uczniowie pracowali nad wyszukiwaniem informacji, ich przetwarzaniem rozwijając  kompetencje kluczowe. Rezultatem końcowym projektu jest stworzenie escape roomu, który może zostać wykorzystany w Dniu Nauki Polskiej – 19 lutego.

Międzyszkolne grupy projektowe pod kierunkiem nauczycieli wymyślają fabułę i zadania do pokoju zagadek. Dzięki tej aktywności, i podczas zabawy z gotowym pokojem zagadek, uczniowie utrwalają wiedzę o wynalazkach i ich autorach, a także uczą się pracy w zespole.

Projekt może być przygotowaniem do obchodów Dnia Nauki Polskiej.

Grupa docelowa: uczniowie klas 6-8  szkoły podstawowej

Obszary tematyczne: dokonania polskiej nauki, informatyka, język i literatura, historia

Narzędzia TIK:

Canva, Genally, Kahoot, Mapa Google, Quizizz, Mentimeter, Tricider, Wakelet, LearningApps, Wordwall, Padlet, Answergarden,  Wordart, narzędzia do kodowania informacji:

Czas trwania: około 3 miesięcy

Scenariusz projektu