Scenariusz projektu: Jem zdrowo i kolorowo

Kolejny kompletny scenariusz projektu, zrealizowany i przetestowany w ramach seminarium z cyklu Mój pierwszy projekt eTwinning z Ambasadorem.

Wszystkie znajdziecie TUTAJ.

Autorka: Monika Khan – Ambasadorka programu eTwinning

Nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej. Zrealizowała do tej pory 20 projektów. Ma na swoim koncie Krajowe i Europejskie Odznaki Jakości. Brała udział w licznych szkoleniach krajowych i zagranicznych w ramach Programu eTwinning. Sama również szkoli innych edukatorów. Fascynuje ją wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji. Jest ekspertką Microsoftu, Ambasadorką Wakeleta i Flipgrida w Polsce oraz Ambasadorką Wiosny Edukacji. W kręgu jej zainteresowań znajduje się także myślenie krytyczne i Porozumienie Bez Przemocy.

Scenariusz projektu „Jem zdrowo i kolorowo”

Opis projektu:

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na sposób odżywiania się polskich nastolatków, podniesienie świadomości uczniów dotyczącej produktów żywnościowych, zachęcenie do wybierania zdrowej żywności, a także rozwijanie umiejętności pracy w grupie, wyszukiwania i selekcjonowania informacji oraz zarządzania własnym czasem.

Grupa docelowa: uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej

Obszary tematyczne: zdrowie, biologia, informatyka, język i literatura, sztuka

Narzędzia TIK:

narzędzia Google (Formularze Google, Dokumenty Google, Prezentacje Google, Mapy Google), Microsoft Forms, Microsoft PowerPoint, Tricider, Quizziz, StoryJumper, Canva, Zoom, Adobe Connect, Genial.ly, Zumpad, Wakelet, Padlet

Czas trwania: około 3 miesięcy

Każda aktywność jest przygotowana przez dwóch/trzech koordynatorów, którzy opracowują wstępne materiały dla pozostałych partnerów projektowych oraz monitorują proces wykonania zadania. Zadania (quiz o szkołach, ankieta „Co je polski nastolatek?”, prezentacja „Co kryją nasze ulubione przekąski?”, prezentacja „Kolorowe jadłospisy”) są realizowane w 3 zespołach roboczych (ok. 10 partnerów projektowych w grupie), co ułatwia wykonanie aktywności w bardzo licznej grupie projektowej. Produktem wspólnym dla całej grupy jest e-książka kucharska „Pysznie i smacznie – kolorowe inspiracje/Delicious and tasty colourful inspirations”.

Scenariusz projektu