Wspólny film

Scenariusz aktywności projektowej

Podstawą projektów eTwinning jest współpraca, której efektem są wspólne rezultaty. Często jednak ta współpraca postrzegana jest jako prosta wymiana informacji - partnerzy poprzestają na komunikacji, przesyłaniu sobie prezentacji szkół czy świątecznych tradycji. Tego typu działania są oczywiście potrzebne w projektach, spełniają swoją informacyjną rolę, pomagają nawiązać bliższe relacje, ale są dopiero pierwszym krokiem w kierunku rzetelnej współpracy. Seria scenariuszy aktywności przygotowanych przez doświadczonych eTwinnerów dedykowana jest początkującym partnerstwom, które chcą rozwinąć rozwinąć aspekt współpracy, poszukują pomysłów na wspólne działania i zastanawiają się od czego zacząć. Z pewnością zainteresują też bardziej doświadczonych członków eTwinningowej społeczności, jako ciekawe i wartościowe elementy, które z powodzeniem można będzie włączyć do niemal każdego projektu.

Materiały sukcesywnie będziemy publikować na naszej stronie. Znajdziecie je wszystkie TUTAJ.

Autorka: Agnieszka Ogiegło

Ambasadorka programu eTwinning i trenerka warsztatów komputerowych eTwinning w województwie dolnośląskim

Jestem opiekunką grupy Programowanie z eTwinning oraz grupy Superkoderzy. W czasie zajęć z matematyki i informatyki realizuje różne programy oraz projekty. Relacje z zajęć można zobaczyć na stronie Siódemka koduje, programuje. W wolnych chwilach lubię podróżować i poznawać nowych ludzi.

 

Wspólny film jest idealnym przykładem współpracy. Przygotowany wspólnie, przez międzyszkolne zespoły, może stanowić podsumowanie całego projektu, jak i poszczególnych aktywności. Wybór tematyki i narzędzi powinien być dostosowany do wieku, umiejętności i zainteresowań uczniów. Poniżej znajdziecie scenariusz, z pomocą którego wspólnie stworzony film stanie się wartościowym elementem waszego projektu. W treści znajdziecie poszczególne etapy pracy nad tym zadaniem, a także liczne praktyczne wskazówki w kwestii narzędzi wykorzystanych do realizacji każdego z nich.  

SCENARIUSZ:

WSPÓLNY FILM