Scenariusz projektu: Z pamiętnika e(ko)-podróżnika

Kolejny kompletny scenariusz projektu, zrealizowany i przetestowany w ramach seminarium z cyklu Mój pierwszy projekt eTwinning z Ambasadorem.

Wszystkie znajdziecie TUTAJ.

Autorka: Katarzyna SiwczakAmbasadorka i trenerka Programu eTwinning w województwie śląskim

Nauczycielka języka angielskiego w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Rybniku, laureat konkursu Nasz projekt eTwinning 2019, Ambasador Europeany na Polskę. Swoją przygodę z eTwinning rozpoczęła w 2005r., pierwszy projekt eTwinning, nagrodzony również European Language Label, zrealizowała w 2006r. Od tego czasu, dzięki programowi, poznała wielu wspaniałych nauczycieli-pasjonatów, z którymi współpracowała tworząc ciekawe projekty eTwinning nagrodzone Krajowymi oraz Europejskimi Odznakami Jakości. Będąc entuzjastką idei uczenia się przez całe życie chętnie uczestniczy w nowoczesnych formach doskonalenia zawodowego oferowanego przez program eTwinning.

Scenariusz projektu „Z pamiętnika e(ko)-podróżnika”

Opis projektu:

Projektu zakłada wirtualną podróż po Polsce, którą uczestnicy – eko-podróżnicy opisują w formie e-pamiętnika. Skoncentrujemy się na ekologicznym przesłaniu – uczniowie wybierają więc spośród ekologicznych środków transportu (rower, kolej lub… wędrówka).

Poprzez udział w zadaniach projektowych uczestnicy rozwijają kreatywność, umiejętność myślenia krytycznego i rozwiązywania problemów, efektywnej komunikacji i pracy zespołowej oraz umiejętność korzystania z narzędzi TIK.

Projekt może być realizowany w języku polskim lub obcym, bądź w wersji dwujęzycznej, jak w przypadku zrealizowanego projektu.

Grupa docelowa: uczniowie szkół ponadpodstawowych

Obszary tematyczne: projekt interdyscyplinarny, języki obce, język i literatura, informatyka, ochrona środowiska

Narzędzia TIK:

AnswerGarden, AvatarMaker, Biteable, Canva, Dokumenty Google, Genially, Jamboard, Kahoot, LearningApps, Mentimeter, Pixiz, Thinglink, Wakelet, Wordwall

Czas trwania: około 3 miesięcy

Scenariusz projektu