Zmiany w procesie aplikowania o KOJ/EOJ

W związku z uruchomieniem nowej wersji platformy eTwinning oraz idącymi za tym kwestiami technicznymi, zmianie uległ także termin aplikowania o KOJ (Krajowa Odznaka Jakości) dla międzynarodowych projektów, które chciałyby w tym roku otrzymać również EOJ (Europejska Odznaka Jakości).

Aby projekt miał szansę na zakwalifikowanie się do tegorocznych nominacji do EOJ należy aplikować o KOJ do 30.06.2022. Projekty zgłoszone po tym terminie będą mogły zostać nominowane do EOJ dopiero za rok.

Przed aplikacją prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminem i kryteriami KOJ (w tym wymaganiami technicznymi, jak i merytorycznymi.

Kryteria KOJ/EOJ
 

Wraz z nowym rokiem szkolnym pojawią się także istotne zmiany dla projektów krajowych.

Od 01.09.2022:

  1. Projekt zarejestrowany jako krajowy (czyli założony przez dwie szkoły z tego samego kraju) nie będzie mógł zmienić swojego statusu na międzynarodowy poprzez dołączenie zagranicznych placówek. Do końca swojej aktywności pozostanie projektem krajowym.
  2. Projekty krajowe zarejestrowane po 01.09.2022 nie będą mogły ubiegać się o KOJ.

Zmiany te dotyczą wszystkich krajów uczestniczących w programie i podyktowane są podstawowymi założeniami eTwinning, który powstał aby wspierać międzynarodową współpracę szkół.

Koniecznie zapoznajcie się z informacjami na temat nowej platformy - uruchomienie planowane jest na pierwsze tygodnie maja:

Nowa platforma - ważne informacje