Webinarium: (Nie)humanistyczne paradoksy szkoły – czy nauczyciel może skakać między „szufladami”?

Wydarzenie grupy Humaniści - Wychowawcy na TIK Tak!

Termin: 13.03.2024, godz. 18:30

Ekspert:  Mirosław Barć

  • Nauczyciel informatyki i wychowawca świetlicy, surdopedagog, trener oświaty, były wieloletni wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Radziszowie, ambasador Wiosny Edukacji, Microsoft Innovative Educator Expert, ambasador Wakeleta i Canvy. Pomysłodawca ogólnopolskiej akcji „Kreatywna świetlica”’. Członek grupy Superbelfrzy RP. Dwukrotnie wpisany na „Listę 100” osób, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju  umiejętności cyfrowych w Polsce w roku 2022 i 2023. Aktywnie poszukuje sposobów tworzenia szkoły jako przestrzeni przyjaznej uczniowi, odpowiadającej na jego potrzeby. Jego pasją jest inspirowanie nauczycieli do podejmowania nowych działań. Jest absolutnie pewny, że wdrażanie małych zmian i ich docenianie to właściwa droga do rozwoju edukacji. Swoje perspektywy rozwojowe koncentruje wokół marzenia o szkole współpracy i wsparcia zarówno dla uczniów jak i dla nauczycieli.

Podzielę się refleksją, czym moim zdaniem jest lub powinien być szkolny humanizm. Przyjrzę się granicom między przedmiotami, lekcjami, agendami. Zdradzę, dlaczego jako nauczyciel przedmiotu niehumanistycznego szukam innych pól działania w szkole i opuszczam przestrzeń mojej pracowni.

Warunki udziału:

  1. Posiadanie aktywnego konta w programie eTwinning.Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w programie eTwinning, kliknij i załóż konto 
  2. Każdy zakwalifikowany uczestnik, który weźmie udział w całym wydarzeniu, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

Nagranie zostanie udostępnione na kanale YouTube eTwinning Polska.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 13.03.2024 14:00

Formularz zgłoszeniowy
 

Zapraszamy także na:

Strona wydarzenia
 

Tu udostępnimy prezentacje i materiały po webinarium.