21.11.2024
Aktualności
Seminarium online: Opowieści z afrykańskiej sawanny
Nauczycieli edukacji przedszkolnej zapraszamy na seminarium online, które odbędzie się w dniach 14-16 marca 2022 roku (trzy wieczorne spotkania).
Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online na platformie ClickMeeting. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli edukacji przedszkolnej, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning, zrealizować swój pierwszy projekt, pt.: Opowieści z afrykańskiej sawanny. Co to jest sawanna? Jakie zwierzęta ją zamieszkują? Czy występują tam pory roku? Kto w podziemnej kryjówce czeka na deszcz? W jaki sposób żyrafa pije wodę? Czy struś chowa głowę w piasek? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będziemy poszukiwać w trakcie realizacji działań projektowych.
Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia i opisem projektu, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.
Seminarium poprowadzi Anna Urbasik – Ambasadorka i trenerka programu eTwinning w województwie śląskim, nauczycielka wychowania przedszkolnego oraz języka angielskiego w Publicznym Przedszkolu nr 17 im. M. Jeżowskiej w Jastrzębiu-Zdroju nagrodzonej Odznaką Szkoły eTwinning w roku 2018 oraz 2020. Z programem eTwinning związana od 12 lat. Od 3 lat Ambasadorka programu oraz trenerka warsztatów komputerowych. Laureatka konkursów ogólnopolskich Nasz projekt eTwinning 2012 (I miejsce) oraz 2016 (wyróżnienie specjalne). Koordynatorka projektów programu Erasmus+, realizatorka działań w ramach programu Uczymy dzieci programować oraz Codeweek, autorka innowacji pedagogicznych. Prywatnie miłośniczka podróży i dobrej lektury.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 9 marca 2022 roku o godzinie 23:59. W przypadku dużej ilości aplikacji nabór może zostać zakończony wcześniej.
Warunki udziału w seminarium:
1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany: dołącz. Rejestracja przebiega w dwóch etapach: wstępnym i właściwym po odebraniu e-maila – dokończenie rejestracji.
2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności na wydarzenie przyjmowani będą aktywni zawodowo nauczyciele edukacji przedszkolnej, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning.
3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia oraz rozpoczęcia projektu.
Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach oraz rozpoczną projekt eTwinning.
Ważnie informacje:
- Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. Tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa!
- Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi do realizacji projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.
- Certyfikat wydawany jest wyłącznie osobom, które będą obecne na wszystkich spotkaniach szkoleniowych, wykonają zadania kursowe oraz dołączą do projektu.
- Szkolenie oraz zawarte w nim treści opracowane zostały z myślą o nauczycielach edukacji przedszkolnej. Jeśli nauczacie na innych etapach kształcenia wybierzcie inne seminarium – oferta wydarzeń będzie systematycznie rozszerzana o kolejne tematy dedykowane innym etapom edukacyjnym. Zapraszamy do uważnego śledzenia naszej strony, zwłaszcza zakładki Szkolenia krajowe.
01.03.2022
Szkolenia krajowe, Wydarzenia online
TAGI: sawanna, struś, lew, Afryka, przedszkole, przedszkolak, nauczyciel
-
Szkolenia krajowe
-
Wydarzenia online
16.11.2024
Webinarium: Magia Dźwięków - Zabawy Słuchowe dla dzieci
-
Wydarzenia online
16.11.2024
Webinarium: Jak wychować świadomego obywatela XXI wieku?
-
Szkolenia krajowe
14.11.2024
Konferencja: Edukacja obywatelska w projektach eTwinning i Erasmus+
-
Szkolenia krajowe
14.11.2024
Konferencja online: Edukacja obywatelska z eTwinning
-
Szkolenia krajowe
13.11.2024
Konferencja hybrydowa: Inspiracja, współpraca, rozwój - 2024