Narzędzia do upowszechniania rezultatów projektów

17-21 sierpnia 2020r godz. 18:00-19:30

Zapraszamy na seminarium online, które odbędzie się w dniach 17-21 sierpnia 2020r w godzinach 18:00-19:30. Spotkanie w całości realizowane jest w formie online na platformie eTwinning. Skierowane jest do nauczycieli zatrudnionych w szkołach ponadpodstawowych, którzy mają już doświadczenie w realizacji projektów i potrafią korzystać z platform eTwinning LIVE oraz TwinSpace. W trakcie trwania seminarium, każdy z uczestników pozna ciekawe narzędzia TIK służące do prowadzenia projektów eTwinning oraz Erasmus+, a także weźmie udział w warsztatach dziennikarskich i nauczy się upowszechniać rezultaty projektów w ciekawy i inspirujący sposób. Zainteresowanych nauczycieli zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu:

  [ct_button id="button_48" size="small" solid="0" link="http://konferencje.frse.org.pl/projekty2020/article/program/lang:pl" icon="" arrow="1" color="#333399" css_animation="" animation_delay=""]Program seminarium[/ct_button]   Spotkanie poprowadzą:

  • Monika Mojsiejonek - ambasadorka programu eTwinning w województwie lubuskim, nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zaborze, wyróżnionej tytułem Europejskiej Szkoły eTwinning. W programie od 2011 roku. Koordynatorka wielu projektów, za które zdobywała Krajowe i Europejskie Odznaki Jakości. Laureatka konkursu Nasz Projekt eTwinning w 2015, 2017 i 2019 roku. Koordynowany przez nią projekt "Be a buddy, not a bully" zdobył nagrodę jako najlepszy projekt anglojęzyczny w Europejskim Konkursie eTwinning 2019 oraz European Language Label 2019. Z powodzeniem realizowała również projekty Erasmus+. W wolnym czasie najchętniej podróżuje oraz czyta literaturę angielską i amerykańską. Strona: Facebook – The Enigmators
  • Łukasz Kamiński - ambasador programu eTwinning, trener warsztatów komputerowych eTwinning w województwie pomorskim, nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Gdańsku. Zrealizował kilkanaście projektów eTwinning. Laureat Krajowych i Europejskich Odznak Jakości. Koordynator projektu Erasmus+, który został zrealizowany w ramach kontynuacji współpracy nad projektem eTwinning. Uczestniczył w międzynarodowych szkoleniach zorganizowanych w Brukseli przez European Schoolnet w ramach szkoleń z cyklu Future Classroom Lab. Dzięki szkoleniom zdobył wiedzę dotyczącą wykorzystania narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w dziedzinie edukacji, a w szczególności tabletów oraz innowacyjnych metod nauczania. Obecnie w pracy z młodzieżą wykorzystuje nowoczesne technologie (m.in. praca z tabletami na lekcjach języka angielskiego), aby motywować uczniów i pobudzać ich kreatywność. Wielokrotnie prezentował swoje projekty, narzędzia oraz przykłady dobrych praktyk podczas seminariów oraz konferencji krajowych i międzynarodowych.

  Warunki udziału w seminarium: 1. Posiadanie konta w programie eTwinning Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany: [ct_button id="button_75" size="small" solid="0" link="https://www.etwinning.net/pl/pub/preregister.cfm" icon="" arrow="1" color="#ff6600" css_animation="" animation_delay=""]Dołącz do społeczności eTwinning[/ct_button] Rejestracja przebiega w dwóch etapach: wstępnym i właściwym po odebraniu e-maila – dokończenie rejestracji. 2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową. Aktywny zawodowo nauczyciel dowolnego przedmiotu pracujący w szkole technicznej, branżowej lub ogólnokształcącej. 3. Posiadanie konta pocztowego na platformie Google. Jeśli jeszcze go nie posiadasz [ct_button id="button_65" size="small" solid="0" link="https://accounts.google.com/signup/v2/webcreateaccount?continue=https%3A%2F%2Faccounts.google.com%2FManageAccount%3Fnc%3D1&hl=pl&flowName=GlifWebSignIn&flowEntry=SignUp " icon="" arrow="1" color="#ff6600" css_animation="" animation_delay=""]Utwórz konto Google[/ct_button] 4. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i wypracują własne materiały cyfrowe pomocne w realizacji podstawy programowej. Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa). Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 9 sierpnia 2020 o godzinie 23:59.   [ct_button id="button_39" size="big" solid="1" link="http://konferencje.frse.org.pl/register/12411/lang:pl" icon="" arrow="1" color="#ff6600" css_animation="" animation_delay=""]Formularz zgłoszeniowy[/ct_button]