Konferencja: Inspiracja, Współpraca, Rozwój - nagrania i materiały

Nagrania warsztatów oraz prezentacje ekspertów

Dzień 1 - wykłady

1. Jak innowacyjne i kreatywne działania stają się szkolną codziennością?
Jolanta Okuniewska, Sabina Piłat

Podzielimy się naszym doświadczeniem na temat wykorzystania technologii do własnego rozwoju na przestrzeni lat, ich wpływu na rozwój naszych uczniów, pojawieniem się nowych możliwości, które zmieniły zarówno nasze szkolne życie, jak i karierę zawodową. Pokażemy jak praca projektowa wzbogaciła nasze metody pracy i rozwinęła naszą kreatywność.

Prezentacja
 

2. Kreatywne działania na każdym etapie edukacyjnym, praktyczne przykłady
Malwina Kordus, Agnieszka Ogiegło, Małgorzata Woźniak, Katarzyna Siwczak, Michał Siwkowski, Anna Krzyżanowska

W trakcie godzinnej sesji plenarnej Ambasadorzy programu eTwinning opowiedzą w jaki sposób korzystają na lekcjach oraz w pracy projektowej z narzędzi takich jak: Canva z AI, ChatterPix Kid, Padlet, Spatial, VoiceThread oraz AI Masters: AI Dungeon, Midjourney i AIVA. Czeka na Was porządna dawka inspiracji!

Każdy z prezentujących ekspertów przygotował scenariusz zajęć kreatywnie wykorzystujący prezentowane narzędzia podczas zajęć z uczniami. Zachęcamy do skorzystania

Scenariusze zajęć
 

Prezentacja
 

Dzień 2 - sesje warsztatowe

Przełam lody kreatywnie
Agnieszka Besser-Krysiak, Ambasadorka programu eTwinning w województwie łódzkim

Prezentacje
 

 • Generatory Story Cubes - nagranie wideo
  Odkryj inspirujący świat kości opowieści. Poznasz generatory kości i sposoby ich wykorzystania. Dzięki nim obrazy nabiorą całkiem nowych znaczeń, a może raczej należałoby powiedzieć wieloznaczeń.
 • Flip Video - nagranie wideo
  Co powiesz na stworzenie przestrzeni, dzięki której w bezpiecznej atmosferze poznasz swoich partnerów projektowych? Flip Video to aplikacja umożliwiająca tworzenie krótkich filmów również z wykorzystaniem szerokiej palety filtrów i dodatków. Pomyśl, czego może dotyczyć Twój film?
 • Prezentacje Google i Narakeet - nagranie wideo
  Jak przedstawić się bez znajomości języka obcego? Stworzyć ciekawą wizytówkę i rozpocząć współpracę w dobrej atmosferze z wykorzystaniem prezentacji i narzędzia Narakeet. Już nie będziesz musiał się martwić, że Twój akcent nie jest idealny.

Komunikuj się skutecznie
Beata Adamska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie wielkopolskim

Prezentacje
 

 • Pixton - nagranie wideo
  Program do tworzenia awatarów i komiksów jako sposób komunikacji? Tak! Ciekawy sposób na urozmaicenie swoich zajęć oraz zaangażowanie uczniów. Chroniąc wizerunek naszych podopiecznych umożliwimy im komunikację z innymi.
 • Coggle - nagranie wideo
  Coggle to narzędzie do tworzenia map myśli, do których możemy dodawać linki, grafikę i filmy. Doskonałe narzędzie do prezentowania innym osobom pomysłów i informacji. Dodatkowe funkcje komentarzy i czat ułatwiają komunikację w projekcie.
 • Jamboard - nagranie wideo
  Wirtualna tablica - odpowiednik tradycyjnej tablicy z tą różnicą, że można do niej przypiąć wszystko, co ma postać cyfrową, a więc pliki lub linki do dowolnych stron internetowych. Wirtualna tablica to świetne miejsce na schematy, pomysły oraz wizualizacje. Umożliwia ona pisanie, rysowanie, wstawianie obrazów, notatek oraz wspólną pracę wielu osób w tym samym miejscu. Rewelacyjne narzędzie do komunikacji w projekcie.

Wypracuj wspólne rezultaty
Monika Khan, Ambasadorka programu eTwinning w województwie podkarpackim

Prezentacje
 

 • Framapad - nagranie wideo
  Framapad jest darmowym narzędziem, które pozwala przygotować wspólnie np. tekst piosenki, wiersza lub opowiadania, albo wziąć udział w burzy mózgów. Warsztat pokaże, jak z niego korzystać, a następnie udostępniać lub osadzać gotowy materiał.
 • Colorillo - nagranie wideo
  Jak stworzyć wspólne rysunki, plakaty, które powstają w czasie rzeczywistym przy użyciu bezpłatnego narzędzia, które nie wymaga tworzenia konta? Colorillo daje taką możliwość. Uczestnicy warsztatów poznają sposoby na jego wykorzystanie w pracy z dziećmi i młodzieżą.
 • StoryJumper - nagranie wideo
  Książki elektroniczne dają mnóstwo możliwości do tworzenia wspólnych produktów w projekcie: opowiadań, książek kucharskich, kronik, albumów, antologii wierszy itp. Story Jumper jest darmowym narzędziem, które oferuje wiele funkcji: dodawania i edycji tekstów, materiałów graficznych i audio, nieograniczonej czasowo współpracy i udostępniania książki zainteresowanym osobom.

Prowadź ewaluację i wyciągaj wnioski
Katarzyna Drabarek, Ambasadorka programu eTwinning w województwie mazowieckim

Prezentacje
 

 • Curipod - nagranie wideo
  Narzędzie do tworzenia interaktywnych prezentacji i ankiet online. Można je wykorzystać do ewaluacji w projekcie eTwinning, tworząc ankiety, pytania otwarte i zamknięte, które uczestnicy mogą wypełnić w czasie rzeczywistym. Wyniki mogą być prezentowane graficznie w czasie rzeczywistym, co pozwala na bieżącą analizę opinii i reakcji uczestników projektu.
 • Classroomscreen - nagranie wideo
  Narzędzie online, które oferuje różnorodne interaktywne funkcje. Można wykorzystać je do ewaluacji w projekcie eTwinning, wyświetlając na ekranie kryteria oceny, stoper do mierzenia czasu na konkretne etapy projektu, wykresy postępów, zadawanie pytań uczestnikom projektu, a także monitorowanie zaangażowania i reakcji uczestników w czasie rzeczywistym.
 • Wooclap - nagranie wideo
  Zapraszam do poznania interaktywnego narzędzia online: Wooclap, które można wykorzystać do zbierania opinii, reakcji i odpowiedzi od uczestników projektów eTwinning. Wooclap umożliwia zadawanie pytań i zbieranie odpowiedzi w czasie rzeczywistym podczas spotkań lub prezentacji projektu oraz tworzenie kwestionariuszy do wykonania w dowolnym czasie. Przejrzysta prezentacja wyników ułatwia wyciąganie wniosków oraz dzielenie się wynikami z innymi uczestnikami projektu.