Grupa: Humaniści - Wychowawcy na TIK Tak!

Grupa, znana do tej pory grupa pod nazwą Humaniści na TIK tak!, zmienia nieco swoją nazwę i zasięg odbiorców.

 

Od teraz to  HUMANIŚCI-WYCHOWAWCY na TIK tak!

Zmiany zauważycie też wśród administratorów grupy.

Do Marleny Kowalskiej, ambasadorki województwa łódzkiego, dołącza Aneta Szadziewska - nauczycielka bibliotekarka w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Od 2011 roku ambasadorka programu eTwinning w woj. lubelskim. Za projekt Bookraft zdobyła II miejsce w konkursie “eTwinning w szkolnej bibliotece” w 2011 roku w Polsce. Jako ambasadorka eTwinning prowadzi warsztaty i szkolenia dla nauczycieli oraz propaguje wykorzystanie cyfrowych metod nauczania w edukacji. Brała udział w konferencjach i warsztatach międzynarodowych w Polsce i zagranicą, m.in. w Budapeszcie, Berlinie, Guimaraies. Zdobyła I miejsce w Polsce w konkursie Jestem SMART w 2015 r. Jest autorką publikacji edukacyjnych w czasopismach ogólnopolskich i blogerką. Współpracuje z TNBSP oddział Lublin i Wikimedia Polska. Koordynatorka projektu Erasmus+.

W ramach programu eTwinning pragniemy sieciować nauczycieli humanistów i wszystkich, którzy poruszają w swojej pracy treści wychowawcze. Zapraszamy do grupy nauczycieli języka polskiego, nauczycieli bibliotek szkolnych, historii, plastyki, muzyki, religii, a także pedagogów, psychologów, terapeutów, nauczycieli wspomagających. To miejsce dla nauczycieli, którzy w projektach edukacyjnych eTwinning, na lekcjach i innych zajęciach z uczniami rozwijają kompetencje językowe, czytelnicze, a także społeczne i dbają o rozwój emocjonalny, estetyczny i kulturowy ucznia. Pragniemy tworzyć wspierającą się przestrzeń dla nauczycieli, którzy chcą się zaangażować w realizację projektów edukacyjnych eTwinning i działających na platformie ESEP.

Głównym celem grupy jest inspirowanie się sprawdzonymi rozwiązaniami edukacyjnymi, poszukiwanie wspólnych innowacyjnych pomysłów w pracy z uczniami i wspieranie w wykorzystywaniu eTwinning w edukacji. Niestrudzenie staramy się łączyć te treści z kompetencjami cyfrowymi i miękkimi kompetencjami przyszłości. Naszym celem jest uczenie się od siebie nawzajem metod stosowania TIK w edukacji i poszukiwania form pracy w duchu mindfulness, a także zachęcanie do doskonalenia zawodowego poprzez udział w certyfikowanych szkoleniach eTwinning.

Nasze najbliższe plany:

  • comiesięczne webinaria eTwinning z doświadczonymi nauczycielami języka polskiego w cyklu “Męskim okiem, czyli humaniści prezentują…”;
  • kolekcja z materiałami z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego;
  • kolekcja z narzędziami wspierającymi rozwój kompetencji społeczno-emocjonalnych w związku z SEL Day;
  • aktywności o uważności;
  • spotkanie online wspierające rejestrację na platformie ESEP/eTwinning;
  • bank pomysłów wszystkich uczestników grupy;
  • kwiecień - stacjonarne warsztaty doskonalenia zawodowego dla nauczycieli humanistów  “Słowa i Emocje”.

Koniecznie zaglądajcie na strony w grupie!

Czekamy także na Wasze pomysły, bo to przestrzeń dla Was i przez Was współtworzona!

Efektem naszej współpracy i rozwoju będą z pewnością projekty eTwinning, które rozwiną różne kompetencje uczniów poprzez humanistykę, podniosą jakość naszej pracy i szkoły oraz pozwolą dzielić się swoimi osiągnięciami i metodami pracy w swoich szkołach i lokalnych społecznościach.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału!

Zapraszamy także do komunikacji w naszej grupie na portalu Facebook:

Humaniści - Wychowawcy na TIK Tak!

Moderatorki Grupy