Webinarium: TIKowe inspiracje nauczyciela humanisty

Wydarzenie grupy Humaniści na TIK Tak

Termin: 04.04.2023, godz. 19:00

Od kilku lat narzędzia TIK wspierają pracę nauczycieli. Tym razem pochylimy się nad generatorami i aplikacjami, które w szczególny sposób pomagają tworzyć ciekawe i angażujące uczniów zajęcia humanistyczne. Będzie m.in. o generatorze blackout poetry, tworzeniu kart bohaterów i elektronicznych książeczek.

Ekspertki:

  • Aneta Szadziewska - Ambasadorka programu eTwinning w województwie lubelskim. Nauczycielka bibliotekarka w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Od 2011 roku ambasadorka programu eTwinning. Zwyciężczyni konkursu europejskiego eTwinning 2011. Za projekt Bookraft zdobyła II miejsce w konkursie “eTwinning w szkolnej bibliotece” w 2011 roku w Polsce. Zrealizowała kilkanaście międzynarodowych projektów eTwinning z gimnazjalistami, które otrzymały Krajową i Europejską Odznakę Jakości. Jako ambasadorka eTwinning prowadzi warsztaty i szkolenia dla nauczycieli oraz propaguje wykorzystanie cyfrowych metod nauczania w edukacji. Brała udział w konferencjach i warsztatach międzynarodowych w Polsce i zagranicą, m.in. w Budapeszcie, Berlinie, Guimaraies. Zdobyła I miejsce w Polsce w konkursie Jestem SMART w 2015r. Autorka publikacji edukacyjnych w czasopismach ogólnopolskich, blogerka. Prowadzi fanpage na facebook ETwinning i pani z biblioteki.
  • Marlena Kowalska - Ambasadorka programu eTwinning w województwie łódzkim .Absolwentka Wydziału Humanistycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. J. Kochanowskiego w Kielcach. Nauczycielka języka polskiego, bibliotekarz, olifrenopedagog w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Jana Bosko w Piotrkowie Trybunalskim z niemal -25 letnim stażem pracy. Pomysłodawczyni i organizatorka ogólnopolskiego projektu „Okładki, jakże żywe…”, propagatorka Międzynarodowego Dnia Kropki – święta kreatywności, odkrywania talentów i zabawy. Autorka projektów e Twinning wyróżnionych Krajową Odznaką Jakości. Dzieli się z innymi swym doświadczeniem na stronach bloga szkoła inaczej – widziane oczami nauczyciela…, fanpage’u, prowadząc szkolenia dla nauczycieli. Widząc, z jakimi wyzwaniami spotyka się współczesny nauczyciel–wychowawca, założyła na Facebooku grupę Lekcja z wychowawcą. Członkini społeczności SuperBelfrzy RP.

Warunki udziału:

  1. Posiadanie aktywnego konta w programie eTwinning.Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w programie eTwinning, kliknij i załóż konto 
  2. Każdy zakwalifikowany uczestnik, który weżmie udział w całym wydarzeniu, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

Nagranie zostanie udostępnione na kanale YouTube eTwinning Polska.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 04.04.2023 14:00

Formularz zgłoszeniowy
 

Zapraszamy także na:

Strona wydarzenia
 

Tu udostępnimy prezentacje i materiały po webinarium.