Webinarium: Przedszkole na niebieskim dywanie

Wydarzenie grupy PrzedszkoleTwinning

Termin: 08.11.2023, godz. 18:00

Zapraszamy na przedszkolne spotkanie na niebieskim dywanie. To nie tyle dywan przedszkolnej sali, ale droga uznania, jaką po swoje nagrody dumnie kroczyli laureaci polskiego konkursu “Nasz projekt eTwinning 2023”. Jak wspominają go przedszkolne nauczycielki - Magdalena, Renata i Anna? Co zaskoczyło ich w realizowanych działaniach? Jak ewentualne trudności przeobraziły w sukces projektu? Webinarium “Przedszkole na niebieskim dywanie” pozwoli nam spojrzeć na ich projekty (“Vegstigators” , “Mr STEM and the 4 Seasons” oraz “Green Wonder”) przez pryzmat przygód i przeżyć towarzyszących dzieciom i nauczycielom. Dobre praktyki niosą ze sobą nieocenione rady dla innych nauczycieli. Kto wie, może z kimś spośród Was spotkamy się na niebieskim dywanie 2024?

Ekspertki:

 • Anna Krzyżanowska - Ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim.
  Nauczycielka wychowania przedszkolnego w grupach integracyjnych Przedszkola z Oddziałami Specjalnymi i Integracyjnymi nr 48 w Zabrzu, surdopedagog, hortiterapeutka.
  Nauczyciel konsultant Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM“ w Rybniku. Zawodowo związana z obszarem wczesnej edukacji i rozwoju dziecka (ECEC), priorytetowo traktuje działania na rzecz kształtowania więzi dzieci z naturą i kulturą poprzez realizację projektów edukacyjnych eTwinning i Erasmus+.
 • Anna Urbasik -   Ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim.
  Nauczycielka wychowania przedszkolnego oraz języka angielskiego w Publicznym Przedszkolu nr 17 im. M. Jeżowskiej w Jastrzębiu-Zdroju nagrodzonej Odznaką Szkoły eTwinning w roku 2018 oraz 2020. Z programem eTwinning związana od 15 lat. Od 6 lat Ambasadorka programu oraz trenerka warsztatów komputerowych. Współprowadząca grupę PrzedszkoleTwinning. Laureatka konkursów ogólnopolskich Nasz projekt eTwinning 2012 (I miejsce), 2016 (wyróżnienie specjalne), 2021 (II miejsce w kategorii projekt Ambasadora) oraz laureatka II miejsca europejskiego konkursu eTwinning 2022 w kategorii do 6 lat. Koordynatorka projektów programu Erasmus+, realizatorka działań w ramach programu \"Uczymy dzieci programować\" oraz CodeWeek, autorka innowacji pedagogicznych. Prywatnie miłośniczka podróży, górskich wspinaczek i dobrej lektury.

Warunki udziału:

 1. Posiadanie aktywnego konta w programie eTwinning. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w programie eTwinning, kliknij i załóż konto 
 2. Każdy zakwalifikowany uczestnik, który weźmie udział w całym wydarzeniu, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

  Jeśli przy logowaniu na webinarium podałaś/-eś niepełne wymagane do wystawienia certyfikatu dane, czyli IMIĘ I NAZWISKO ORAZ ADRES MAILOWY ODPOWADAJĄCE TYM PODANYM PRZY REJESTRACJI NA WYDARZENIE  - certyfikat nie zostanie wystawiony.

Nagranie zostanie udostępnione na kanale YouTube eTwinning Polska.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 08.11.2023 o godz. 14:00.

Formularz zgłoszeniowy
 

Zapraszamy także na:

Strona wydarzenia
 

Tu udostępnimy prezentacje i materiały po webinarium.