Webinarium: O znaczeniu relacji i tworzeniu przestrzeni w działaniach edukacyjnych

Wydarzenie grupy Humaniści - Wychowawcy na TIK Tak!

Termin: 11.06.2024, godz. 18:30

Relacja to najważniejszy człon rakiety na planetę Edukacja. Jest kapsułą ratunkową, w której nauczyciel z uczniami odbywają podróż na nowe planety. Wykształcenie i wiedzą nauczyciela, jego warsztat to pierwszy człon. Drugi człon to warunki, infrastruktura, zasoby finansowe, w jakich odbywa się proces. Jednak to relacja jest tym modułem, od którego ostatecznie wszystko zależy. Będzie zatem wiele o roli nauczyciela i budowaniu wsparcia.

Ekspert:  Radosław Portac

  • Pedagog specjalny, terapeuta, dogoterapeuta. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego – studia podyplomowe - archeologia podwodna, historia, nauczyciel WDŻ. Pedagog, wychowawca od ponad 25 lat. Działacz społeczny łączący projekty wielu organizacji wokół najważniejszego – dzieci i ich przyszłości – wokół Praskiej Trzydziestki i Dzielnicy. Pedagog ulicy i kurator społeczny przez ponad 15 lat. Od 20 lat oraz Prezes Stowarzyszenia Gwara Warszawska. Współorganizator Ogólnopolskiego Zlotu Młodzieży PALMIRY i uroczystości w Pęcicach. Wolontariusz w Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, organizator wielu wydarzeń związanych z upamiętnianiem historii, opieką nad miejscami pamięci narodowej i spotkań dzieci oraz młodzieży ze świadkami historii. Nauczyciel Roku 2023. Nominowany do Nagrody im. I. Sendlerowej „Za naprawianie Świata”.

Warunki udziału:

  1. Posiadanie aktywnego konta w programie eTwinning. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w programie eTwinning, kliknij i załóż konto 
  2. Każdy zakwalifikowany uczestnik, który weźmie udział w całym wydarzeniu, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

Nagranie zostanie udostępnione na kanale YouTube eTwinning Polska.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 11.06.2024 14:00

Formularz zgłoszeniowy
 

Zapraszamy także na:

Strona wydarzenia
 

Tu udostępnimy prezentacje i materiały po webinarium.