Webinarium: Marcowe święta nietypowe

Wydarzenie grupy Humaniści na TIK Tak

Termin: 07.03.2023, godz. 19:00

Marzec obfituje w święta nietypowe ważne dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych. Razem świętujemy m.in. Dzień Pisarza, Dzień Poezji, Dzień Teatru, Dzień Czytania Tolkiena, czy Dzień Przytulania Bibliotekarzy. Podczas spotkania zaprezentujemy pomysły na nieszablonowe zajęcia. Dodatkowo skupimy uwagę na wybranych patronach roku 2023, o których z pewnością będziemy mówić, celebrując poszczególne święta nietypowe. Nie zabraknie zatem pomysłów na ćwiczenia związane z twórczością Wisławy Szymborskiej, Aleksandra Fredry, Jana Matejki czy Jerzego Nowosielsiego.

Ekspertki:

  • Aneta Szadziewska - Ambasadorka programu eTwinning w województwie lubelskim. Nauczycielka bibliotekarka w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Od 2011 roku ambasadorka programu eTwinning. Zwyciężczyni konkursu europejskiego eTwinning 2011. Za projekt Bookraft zdobyła II miejsce w konkursie “eTwinning w szkolnej bibliotece” w 2011 roku w Polsce. Zrealizowała kilkanaście międzynarodowych projektów eTwinning z gimnazjalistami, które otrzymały Krajową i Europejską Odznakę Jakości. Jako ambasadorka eTwinning prowadzi warsztaty i szkolenia dla nauczycieli oraz propaguje wykorzystanie cyfrowych metod nauczania w edukacji. Brała udział w konferencjach i warsztatach międzynarodowych w Polsce i zagranicą, m.in. w Budapeszcie, Berlinie, Guimaraies. Zdobyła I miejsce w Polsce w konkursie Jestem SMART w 2015r. Autorka publikacji edukacyjnych w czasopismach ogólnopolskich, blogerka. Prowadzi fanpage na facebook ETwinning i pani z biblioteki.
  • Marlena Kowalska - Ambasadorka programu eTwinning w województwie łódzkim .Absolwentka Wydziału Humanistycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. J. Kochanowskiego w Kielcach. Nauczycielka języka polskiego, bibliotekarz, olifrenopedagog w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Jana Bosko w Piotrkowie Trybunalskim z niemal -25 letnim stażem pracy. Pomysłodawczyni i organizatorka ogólnopolskiego projektu „Okładki, jakże żywe…”, propagatorka Międzynarodowego Dnia Kropki – święta kreatywności, odkrywania talentów i zabawy. Autorka projektów e Twinning wyróżnionych Krajową Odznaką Jakości. Dzieli się z innymi swym doświadczeniem na stronach bloga szkoła inaczej – widziane oczami nauczyciela…, fanpage’u, prowadząc szkolenia dla nauczycieli. Widząc, z jakimi wyzwaniami spotyka się współczesny nauczyciel–wychowawca, założyła na Facebooku grupę Lekcja z wychowawcą. Członkini społeczności SuperBelfrzy RP.

Warunki udziału:

  1. Posiadanie aktywnego konta w programie eTwinning.Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w programie eTwinning, kliknij i załóż konto 
  2. Każdy zakwalifikowany uczestnik, który weżmie udział w całym wydarzeniu, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

Nagranie zostanie udostępnione na kanale YouTube eTwinning Polska.

Formularz zgłoszeniowy
 

Zapraszamy także na:

Strona wydarzenia
 

Tu udostępnimy prezentacje i materiały po webinarium.