Webinarium: Kuferek z pamiątkami

Zapraszamy na seminarium online, które odbędzie się w dniach 15-17 lutego 2022 roku (trzy wieczorne spotkania).

Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online na platformie eTwinning LIVE. Skierowane jest w pierwszej kolejności do aktywnych zawodowo nauczycieli pracujących w klasach VII-VIII szkoły podstawowej oraz/lub w klasie I szkoły ponadpodstawowej, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning, zrealizować swój pierwszy projekt pt.: Kuferek z pamiątkami. Projekt przeznaczony jest do realizacji w klasach 7-8 szkoły podstawowej i w klasach pierwszych szkół ponadpodstawowych i dotyczy dziedzictwa kulturowego, tradycji i więzi rodzinnych. 

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu. Certyfikat wydawany jest wyłącznie osobom, które będą obecne na wszystkich spotkaniach szkoleniowych, wykonają zadania kursowe oraz dołączą do projektu.

Ważne informacje:

  • Szkolenie oraz zawarte w nim treści opracowane zostały z myślą o nauczycielach pracujących w klasach VII-VIII szkoły podstawowej oraz/lub w klasie I szkoły ponadpodstawowej. Jeśli nauczacie na innych etapach kształcenia wybierzcie inne seminarium – oferta wydarzeń będzie systematycznie rozszerzana o kolejne tematy dedykowane innym etapom edukacyjnym. Zapraszamy do uważnego śledzenia naszej strony, zwłaszcza zakładki Szkolenia krajowe.
  • Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Seminarium i projekt poprowadzi Agata Reichert Zaczek: Ambasadorka i trenerka programu eTwinning w województwie małopolskim. "Jestem nauczycielką historii sztuki oraz języka angielskiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. W eTwinningu działam od 2017 roku. W roku szkolnym 2020/2021 zostałam ambasadorem eTwinning oraz będę pełnić rolę trenera eTwinning. Interesuje mnie zarówno sztuka jak i literatura oraz poznawanie innych kultur i ich dziedzictwa narodowego. Swoje pasje staram się realizować poprzez podróże, podczas których poznaję nowych ludzi i nowe miejsca. Ciekawością świata staram się zarazić moich uczniów, których zachęcam do aktywnego uczestnictwa w projektach etwinningowych oraz międzynarodowych wymianach młodzieżowych. Wraz z moimi uczniami zrealizowaliśmy kilka ciekawych projektów, które kładły nacisk na rozwój twórczości pisarskiej i plastycznej młodzieży, a także także na zwiększenie zasobu słownictwa i umiejętności posługiwania się językiem angielskim, poznanie nowych narzędzi technologicznych i zawieranie nowych znajomości z rówieśnikami z innych krajów. Głównym celem tych projektów jest rozwinięcie kreatywnego myślenia i uwrażliwienie uczniów na sztukę oraz dziedzictwo kulturowe w najbliższym otoczeniu.
Zrealizowany przeze mnie i moich uczniów oraz partnerów z innych krajów projekt Street Art Around Europe został laureatem konkursu Nasz Projekt eTwinning 2019."

Warunki udziału w seminarium:

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany: dołącz. Rejestracja przebiega w dwóch etapach: wstępnym i właściwym po odebraniu e-maila – dokończenie rejestracji.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności na wydarzenie przyjmowani będą aktywni zawodowo nauczyciele pracujący w klasach VII-VIII szkoły podstawowej oraz/lub w klasie I szkoły ponadpodstawowej, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia oraz rozpoczęcia projektu.
Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach oraz rozpoczną projekt eTwinning.

formularz rejestracyjny

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 10 lutego 2022 o godzinie 23:59.