Umiejętności przyszłości - po pierwsze myślenie

Wydarzenie grupy Humaniści na TIK Tak

Termin: 23.11.2022, godz. 18:00

W czasie webinaru, na którym opowiemy, w jaki sposób rozwijamy myślenie naszych uczniów na lekcjach języka polskiego. Zaprezentujemy, jak sprytnie wykorzystać strategie myślenia krytycznego do realizowania podstawy programowej, doświadczania intrygujących lekcji oraz obserwacji sposobu myślenia nastolatków. Podzielimy się naszymi sposobami na przygotowanie uczniów do egzaminu ósmoklasisty. Obalimy przekonanie, że myślenie krytyczne jest wiedzą tajemną, dostępną dla wybranych.

Ekspertki:

  • Anna Lemke-Sławińska – logopedka, nauczycielka języka polskiego i plastyki, terapeutka dysleksji, trenerka. Zauroczona możliwościami, które oferuje myślenie wizualne, kreatywne, głębokie w przestrzeni edukacyjnej. W pracy kładzie akcent na wsłuchanie się w potrzeby ucznia. Wraz z młodzieżą testuje nieszablonowe realizacje lekcji.
  • Magdalena Polańska - wychowawczyni, nauczycielka języka polskiego, certyfikowana trenerka uważności oraz myślenia krytycznego. Nieustannie poszukuje sposobów rozwijania kompetencji miękkich i zaciekawiania uczniów światem w szkole systemowej. Współpracuje z instytucjami kultury min. we wrocławskim DCF prowadzi Filmowy Klub Nauczyciela, Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, EFA Young Audience Award, z Fundacją Promyk Słońca w projekcie"Razem w pełni sprawni".

TERMIN: 23.11.2022, godz. 18:00
CZAS TRWANIA: 60 minut
MIEJSCE: ClickMeeting

formularz zgłoszeniowy