Seminarium online: Magiczny ogród zdrowia

Seminarium z cyklu Mój pierwszy projekt eTwinning z Ambasadorem dla nauczycieli pracujących z uczniami w 7-8 klasach szkoły podstawowej i/lub 1 klasach szkoły ponadpodstawowej

 

Termin: 7-9 października 2024, godz. 18:00-19:30

Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning, zrealizować swój pierwszy projekt Magiczny ogród zdrowia:

W projekcie skupimy się na budowaniu przyjaznych relacji między uczestnikami i wykreowaniu atmosfery sprzyjającej osiągnięciu dobrostanu. Uczestnicy będą przygotowywać dla siebie nawzajem ćwiczenia relaksacyjne, będą tworzyć wspólnie wokół siebie wesołą, kolorową przestrzeń wypełnioną muzyką, obrazami i kolorami. Zadania dla uczestników będą związane z technikami relaksacyjnymi, arteterapią i zdrowym stylem życia. Wspólne działania będą rozwijały kreatywność i umiejętności interpersonalne. 

  • Planowany czas trwania projektu: ok. 3 miesięcy
  • Język projektu: polski, angielski 

Projekt i seminarium poprowadzi Agata Reichert-Zaczek - ambasadorka programu eTwinning w województwie małopolskim

Jestem nauczycielką historii sztuki oraz języka angielskiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. W eTwinningu działam od 2017 roku. W roku szkolnym 2020/2021 zostałam ambasadorem eTwinning oraz będę pełnić rolę trenera eTwinning. Interesuje mnie zarówno sztuka jak i literatura oraz poznawanie innych kultur i ich dziedzictwa narodowego. Swoje pasje staram się realizować poprzez podróże, podczas których poznaję nowych ludzi i nowe miejsca. Ciekawością świata staram się zarazić moich uczniów, których zachęcam do aktywnego uczestnictwa w projektach etwinningowych oraz międzynarodowych wymianach młodzieżowych. Wraz z moimi uczniami zrealizowaliśmy kilka ciekawych projektów, które kładły nacisk na rozwój twórczości pisarskiej i plastycznej młodzieży, a także także na zwiększenie zasobu słownictwa i umiejętności posługiwania się językiem angielskim, poznanie nowych narzędzi technologicznych i zawieranie nowych znajomości z rówieśnikami z innych krajów. Głównym celem tych projektów jest rozwinięcie kreatywnego myślenia i uwrażliwienie uczniów na sztukę oraz dziedzictwo kulturowe w najbliższym otoczeniu. Zrealizowany przeze mnie i moich uczniów oraz partnerów z innych krajów projekt “Street Art Around Europe” został laureatem konkursu Nasz Projekt eTwinning 2019.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Warunki udziału w seminarium:

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, załóż konto przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego na seminarium. 
Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.
Tutoriale dotyczące rejestracji i pierwszych kroków na ESEP
 

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności zapraszamy nauczycieli pracujących z uczniami w 7-8 klasach szkoły podstawowej i/lub 1 klasach szkoły ponadpodstawowej.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia.

Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning. 

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi do realizacji projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

Na zgłoszenia czekamy do 04.10.2024. W przypadku dużej ilości chętnych możemy zakończyć nabór wcześniej:

Formularz zgłoszeniowy