Językowe potyczki na Dzień Języka Ojczystego

Wydarzenie grupy Humaniści na TIK Tak z serii: Na skrzydłach bibliotek

Termin: 07.02.2023, godz. 18:30

Dzień Języka Ojczystego to święto, które na stałe zagościło w polskich szkołach. Podczas spotkania zaprezentujemy pomysły na wspólne celebrowanie tego dnia, będzie m.in. o językowym meczu. Zaprosimy również do grupowych aktywności, które zaangażują społeczności klasowe i szkolne.

Ekspertki:

  • Aneta Szadziewska - Ambasadorka programu eTwinning w województwie lubelskim. Nauczycielka bibliotekarka w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Od 2011 roku ambasadorka programu eTwinning. Zwyciężczyni konkursu europejskiego eTwinning 2011. Za projekt Bookraft zdobyła II miejsce w konkursie “eTwinning w szkolnej bibliotece” w 2011 roku w Polsce. Zrealizowała kilkanaście międzynarodowych projektów eTwinning z gimnazjalistami, które otrzymały Krajową i Europejską Odznakę Jakości. Jako ambasadorka eTwinning prowadzi warsztaty i szkolenia dla nauczycieli oraz propaguje wykorzystanie cyfrowych metod nauczania w edukacji. Brała udział w konferencjach i warsztatach międzynarodowych w Polsce i zagranicą, m.in. w Budapeszcie, Berlinie, Guimaraies. Zdobyła I miejsce w Polsce w konkursie Jestem SMART w 2015r. Autorka publikacji edukacyjnych w czasopismach ogólnopolskich, blogerka. Prowadzi fanpage na facebook ETwinning i pani z biblioteki.
  • Marlena Kowalska - Ambasadorka programu eTwinning w województwie łódzkim .Absolwentka Wydziału Humanistycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. J. Kochanowskiego w Kielcach. Nauczycielka języka polskiego, bibliotekarz, olifrenopedagog w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Jana Bosko w Piotrkowie Trybunalskim z niemal -25 letnim stażem pracy. Pomysłodawczyni i organizatorka ogólnopolskiego projektu „Okładki, jakże żywe…”, propagatorka Międzynarodowego Dnia Kropki – święta kreatywności, odkrywania talentów i zabawy. Autorka projektów e Twinning wyróżnionych Krajową Odznaką Jakości. Dzieli się z innymi swym doświadczeniem na stronach bloga szkoła inaczej – widziane oczami nauczyciela…, fanpage’u, prowadząc szkolenia dla nauczycieli. Widząc, z jakimi wyzwaniami spotyka się współczesny nauczyciel–wychowawca, założyła na Facebooku grupę Lekcja z wychowawcą. Członkini społeczności SuperBelfrzy RP.

Warunki udziału:

  1. Posiadanie aktywnego konta w programie eTwinning.Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w programie eTwinning, kliknij i załóż konto 
  2. Każdy zakwalifikowany uczestnik, który weżmie udział w całym wydarzeniu, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

Nagranie zostanie udostępnione na kanale YouTube eTwinning Polska.

Formularz zgłoszeniowy
 

Zapraszamy także na:

Strona wydarzenia
 

Tu udostępnimy prezentacje i materiały po webinarium.