Grupa: Szkoły ogólnokształcące, techniczne i branżowe w eTwinning

Dołącz do grupy na platformie eTwinning:

Szkoły ogólnokształcące, techniczne i branżowe w eTwinning

Projekty eTwinning na dobre zagościły się w wielu szkołach średnich. Jednakże nie wszyscy nauczyciele czują się na tyle pewnie, aby samodzielnie napisać ciekawy projekt od podstaw, tak aby odpowiadał potrzebom naszych uczniów i jednocześnie współgrał z podstawą programową. Kolejnym problemem, z którym mogą borykać się niektórzy z nas to sposób w jaki możemy ocenić pracę projektową naszych uczniów, mając na względzie przygotowanie do egzaminu maturalnego.

Podczas naszych działań i spotkań postaramy się pokazać, w jaki sposób każdy z nas, nauczycieli szkoły średniej, jest w stanie stworzyć dobre podstawy do przeprowadzenia projektu z uczniami swojej klasy. Chcielibyśmy przeprowadzić Cię przez meandry budowania projektu dla ucznia szkoły średniej w taki sposób, aby maksymalnie pomóc dostosować go do Twojej klasy i grup partnerskich. Każdy miesiąc poświęcamy innemu działaniu, które doprowadzi Cię do upragnionego szkicu projektu eTwinning.

W ramach naszych działań chcemy:

  • pokazać sposoby na prowadzenie komunikacji między nauczycielami oraz uczniami podczas trwania projektu,
  • pomóc określić potrzeby Twoich uczniów,
  • podpowiedzieć jak interpretować kryteria oceny projektów eTwinning oraz zaproponować sposób oceniania pracy projektowej uczniów szkół średnich,
  • zbudować listę narzędzi służących do obsługi zadań projektowych na platformie,
  • umożliwić wymianę  doświadczeń nauczycieli,
  • pomóc w budowie zadań projektowych w sposób spójny z podstawą programową,
  • wspólnie napisać projekt eTwinning na rok szkolny 2023/24,
  • pokazać jak łączyć projekty eTwinning z programem Erasmus+ oraz jak działania projektowe mogą pomóc ci w awansie zawodowym.

 

Zapraszamy na pierwszy webinar: 

oraz do grupy na FB

Grupę poprowadzą:

Paulina Kaźmierczak-Majdzińska - ambasadorka programu eTwinning w województwie kujawsko-pomorskim

Jowita Królikowska - ambasadorka programu eTwinning w województwie łódzkim

Paweł Ciesielczuk - ambasador programu eTwinning w województwie lubelskim