Grupa: Programowanie z eTwinning

Dołącz do grupy na platformie eTwinning:

 

Programowanie z eTwinning 

Grupa Programowania z eTwinning to wspólnota nauczycieli, która powstała w odpowiedzi na potrzebę wsparcia edukatorów w dziedzinie kodowania i programowania. Jej działania, oparte na wymianie wiedzy, praktyk i inspiracji, przyczyniają się do rozwoju kompetencji cyfrowych nauczycieli oraz nowoczesnych metod nauczania. Głównym celem grupy jest stworzenie przestrzeni dla nauczycieli, gdzie mogą oni dzielić się swoimi doświadczeniami, wiedzą i sprawdzonymi praktykami związanymi z kodowaniem i programowaniem. Członkami grupy mogą być wszyscy nauczyciele pragnący rozwijać swoje umiejętności w tej dziedzinie. Zarówno ci, którzy już posiadają pewne doświadczenie w nauczaniu kodowania, jak i ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z programowaniem, znajdą tu wsparcie i inspirację.

Spotkania Grupy Programowania z eTwinning to okazja do wymiany wiedzy oraz podzielenia się sprawdzonymi praktykami. Razem tworzymy interaktywną tablicę Kodowanie eTwinning, na której gromadzimy narzędzia przydatne w codziennej pracy nauczyciela. To miejsce, w którym tworzy się skarbnica inspiracji, ułatwiająca wprowadzenie nowatorskich metod nauczania do klasy.

W bieżącym roku szkolnym skupiamy się na obszarze druku 3D i sztucznej inteligencji. Zapraszamy na cykl szkoleń, którego autorem jest Wojciech Wątor. Poruszymy tematy dotyczące wykorzystania sztucznej inteligencji w szkole:

Pragniemy również zgłębić temat wykorzystania robotów w edukacji, analizując ich możliwości i propozycje włączenia ich do procesu nauczania.

Z ogromnym entuzjazmem zapraszamy wszystkich nauczycieli do dołączenia do Grupy Programowania z eTwinning. To miejsce, gdzie znajdziecie wsparcie, inspirację i możliwość dzielenia się swoimi osiągnięciami oraz pytania związane z programowaniem.

 

Moderatorka grupy - Agnieszka Ogiegło

Ambasadorka programu eTwinning

Nauczycielka dyplomowana matematyki i wicedyrektor w Szkole Podstawowej nr 7 w Kłodzku. Członkini grupy Superbelfrzy RP. Pasjonatka eTwinning, edukacji globalnej oraz nowoczesnych technologii w nauczaniu z programowaniem włącznie.
Jestem opiekunką grupy Programowanie z eTwinning oraz grupy Superkoderzy. W czasie zajęć z matematyki i informatyki realizuje różne programy oraz projekty. Relacje z zajęć można zobaczyć na stronie Siódemka koduje, programuje. W wolnych chwilach lubię podróżować i poznawać nowych ludzi.