Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Europejskiego Konkursu eTwinning! Kto może się ubiegać? Aby wziąć udział w konkursie, projekty muszą mieć Europejską Odznakę Jakości, przyznaną w dowolnym roku trwania projektu. Wszystkie projekty muszą wykazać, że były aktywne w roku szkolnym 2018/2019. Ważne: Jeśli projekt zwycięży, wówczas tylko partnerzy, którym przyznano wcześniej Europejską Odznakę Jakości będą mogli uczestniczyć w rozdaniu nagród. Projekty mogą ubiegać się o Nagrody eTwinning tylko raz. Jednak te projekty, które wykazały niezwykłe osiągnięcia na przestrzeni czasu, mogą – za przyzwoleniem Narodowego Biura Kontaktowego Programu eTwinning – ubiegać się o nagrodę po raz drugi.
Zasady Czym jest zgłoszenie? Zgłoszeniem jest europejski projekt partnerski eTwinning, w którym biorą udział szkoły z różnych krajów, wykorzystujące do współpracy technologie ICT. Projekt musi mieć wymierne rezultaty, które dadzą oceniającym konkretną informację na temat wartości projektu, jego przebiegu i wyników. Każde zgłoszenie powinno być opisane w następujący sposób:
- Tytuł projektu.
- Informacje na temat projektu zawierające prawidłową kategorię wiekową, a także linki do rezultatów projektu i dokumentów z nimi powiązanych.
- Opisy różnych elementów projektu według kryteriów (maksymalnie 150 słów na każde kryterium)
WAŻNE: **
Zgłaszający muszą opublikować jak najwięcej ze swojej pracy. Oceniający nie mają dostępu do materiałów o ograniczonym dostępie, takich jak prywatna platforma TwinSpace. Prosimy, by umożliwić oceniającym wejście na tę platformę w charakterze gościa i udostępnić im hasła, by mogli dokonać oceny pracy prowadzonej na TwinSpace ** Tam, gdzie to dotyczy, zgłoszenia powinny także zawierać informacje na temat wcześniej zdobytych nagród lub konkursów, do których projekt był zgłaszany lub które wygrał, a także informacje, czy projekt był finansowany z zewnątrz, itp.
Kwestie prawne i etyczne Wszystkie zgłoszenia muszą być zgodne z europejskimi umowami praw autorskich. Można zamieszczać krótkie cytaty, jeśli ich źródło zostało wyraźnie podane. Obrazy, filmy, nagrania audio mogą być wykorzystywane, jeśli zostały przygotowane przez szkołę, lub, tak samo, jeśli ich właściciel wyraźnie udzielił pozwolenia lub jeśli zostały zaczerpnięte z darmowych źródeł, takich jak Clip Art. Zgłoszenia na konkurs o Nagrodę eTwinning pozostają własnością szkoły/organizacji lub nauczyciela. Komisja Europejska i Centralne Biuro Akcji eTwinning mają pełne prawa do darmowego udostępniania tego materiału dla celów edukacyjnych za pośrednictwem internetu, na płytach CD-ROM oraz za pomocą innych mediów od daty zgłoszenia do podanego
terminu końcowego. Ewaluacja Oceniający będą brać pod uwagę następujące kryteria:
- Innowacja pedagogiczna: W jaki sposób różne aspekty projektu można uznać za bardziej innowacyjne i kreatywne w odniesieniu do treści i celów, podejścia, zadań i metodyki, produktów końcowych, zasięgu i publikacji.
- Integracja z programem nauczania: W jaki sposób projekt łączy się z obowiązującym programem nauczania.
- Współpraca szkół partnerskich: Jak nauczyciele i uczniowie z różnych szkół komunikują się między sobą i współpracują w ramach projektu (nie chodzi tu o zwykłą wymianę wyników swojej pracy, ale o aktywną współpracę).
- Wykorzystanie technologii: Jak wyjść poza zwykłą wymianę mailową; w jaki sposób projekt kreatywnie wykorzystywał technologie komunikacyjno-informacyjne.
- Rezultaty, wpływ i dokumentacja: Co wynikło z projektu i dlaczego twój projekt zasługuje na nagrodę.
Jak wziąć udział? Zgłoszenia wysyłane są poprzez kliknięcie w link dostępny na eTwinning Live. Kliknij w zakładkę Projekty, a link pojawi się na liście działań pod opisem projektu.