Wiosenna Kampania eTwinning 2021

Edukacja medialna i walka z dezinformacją

Edukacja medialna i walka z dezinformacją to hasło nie tylko roku 2021, ale także naszej Wiosennej Kampanii! Dołączcie jak najszybciej do specjalnej grupy na eTwinning LIVE: [ct_button id="button_52" size="big" solid="1" link="https://groups.etwinning.net/151326/home" icon="" arrow="1" color="#ff6600" css_animation="" animation_delay=""]Grupa: Media Literacy and Disinformation[/ct_button] i odkryjcie co przygotowaliśmy dla Was w tym roku! Aż do 5 kwietnia będziemy skupiać się na takich zagadnieniach, jak:

  • Fake News
  • Edukacja medialna
  • Cyfrowy ślad
  • Cyfrowe obywatelstwo

Razem z partnerami przygotowaliśmy też kilka międzynarodowych wydarzeń online:

  • 9 marca: Media Literacy and the Role of Cultural Awareness
  • 22 marca:  Lie Detectors
  • 23 marca: BIK Youth Ambassadors    

Szczegóły będą stopniowo pojawiać się w grupie! Z myślą o Waszych uczniach przygotowaliśmy także szereg aktywności, które możecie zrealizować na swoich zajęciach. Znajdziecie je na dedykowanych stronach oczywiście w grupie!

Pamiętajcie także o specjalnej zakładce na naszej krajowej stronie: [ct_button id="button_76" size="small" solid="0" link=" https://etwinning.pl/kategoria/edukacja-medialna/" icon="" arrow="1" color="#ff6600" css_animation="" animation_delay=""]Edukacja medialna[/ct_button] Znajdziecie tu scenariusze lekcji, ciekawe artykuły, ogłoszenia o naborach na dedykowane edukacji medialnej eventy oraz naszą najnowszą, polskojęzyczną grupę: [ct_button id="button_95" size="small" solid="1" link="https://groups.etwinning.net/161603/home" icon="" arrow="1" color="#ff6600" css_animation="" animation_delay=""]Wrażliwi na (dez)informację[/ct_button] Dedykowany kampanii hashtag #eTw4MediaLiteracy pozwoli Wam śledzić powiązane działanie w kanałach społecznościowych. Dodajcie go do także do swoich postów i tweetów pisząc o działaniach związanych z tematem edukacji medialnej i eTwinning!