Webinarium: Uważność w pracy nauczyciela - część praktyczna

Wydarzenie z serii Dobrostan i uważność w szkole

Termin: 20.03.2024, godz. 18:30

Platforma: ClickMeeting

Warsztat w pracy nauczyciela - praktyka to druga część warsztatu z cyklu. Istotą wprowadzania uważności do środowisk edukacyjnych jest równowaga i praktyka własna osoby prowadzącej. Stres powoduje przytłoczenie i przeciążenie ,a uważność jest oknem na świat wewnętrznego spokoju. Jak rozpocząć swoją praktykę? Na co zwrócić uwagę? Nie tylko na te pytania prowadząca znajdzie odpowiedzi. Na warsztacie również uczestnik pozna ćwiczenia oddechowe, praktyki z zakresu uważności i życzliwości w stosunku do siebie i innych.

Ekspertka:

  • Jowita Wowczak
    Nauczycielka uważności i medytacji, trenerka i konsultantka ds. redukcji stresu. Autorka kart uważności dla dzieci i książek o tematyce uważności m.in., Uważność w edukacji – 101 ćwiczeń wspierających radzenie sobie z emocjami. Prowadzi warsztaty oparte o uważność, strategie radzenia sobie ze stresem i prace z ciałem. Współpracuje z licznymi firmami, organizacjami i fundacjami, które podejmują działania na rzecz dobrostanu człowieka. Współtwórczyni programu Kosmos i Kajo. Uważność w edukacji mającego na celu rozwijanie u dzieci umiejętności radzenia sobie z emocjami, stresem i myślami. Twórczyni programu Moc Ciszy, wspierającego osoby dorosłe w budowaniu równowagi wewnętrznej i rozwijania uważności.

Warunki udziału:

  1. Posiadanie aktywnego konta w programie eTwinning. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w programie eTwinning, kliknij i załóż konto 
  2. Każdy zakwalifikowany uczestnik, który weźmie udział w całym wydarzeniu, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

    Jeśli przy logowaniu na webinarium podałaś/-eś niepełne wymagane do wystawienia certyfikatu dane, czyli IMIĘ I NAZWISKO ORAZ ADRES MAILOWY ODPOWADAJĄCE TYM PODANYM PRZY REJESTRACJI NA WYDARZENIE  - certyfikat nie zostanie wystawiony.

Nagranie zostanie udostępnione na kanale YouTube eTwinning Polska.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20.03.2024 o godz. 15:30.

Formularz zgłoszeniowy
 

Zapraszamy także na

Strona wydarzenia
 

Tu udostępnimy prezentacje i materiały po webinarium.