Webinarium: Uważność w pracy nauczyciela

Wydarzenie z serii Dobrostan i uważność w szkole

Termin: 13.02.2024, godz. 18:30

Platforma: ClickMeeting

Uważność to fundament w życiu codziennym. Pełna obecność, zaangażowanie w chwilę obecną daje punkt wyjścia do budowania stabilności emocjonalnej, zdrowia i relacji. Stres, pośpiech, presja czasu wywołują natłoki myśli, trudne emocje, lęk, wypalenie zawodowe i problemy ze zdrowie. W pierwszej kolejności osoba pracująca z dziećmi, młodzieżą powinna zadbać o swój dobrostan, by móc wspierać rozwój innych w pracy bez wyczerpywania swoich sił życiowych. Na warsztacie uczestnik pozna podstawę teoretyczną, ale również otrzyma konkretne ćwiczenia i narzędzia, które pozwolą na lepsze radzenie sobie ze stresem oraz stworzą możliwość na rozwój uważności.

Ekspertka:

  • Jowita Wowczak
    Nauczycielka uważności i medytacji, trenerka i konsultantka ds. redukcji stresu. Autorka kart uważności dla dzieci i książek o tematyce uważności m.in., Uważność w edukacji – 101 ćwiczeń wspierających radzenie sobie z emocjami. Prowadzi warsztaty oparte o uważność, strategie radzenia sobie ze stresem i prace z ciałem. Współpracuje z licznymi firmami, organizacjami i fundacjami, które podejmują działania na rzecz dobrostanu człowieka. Współtwórczyni programu Kosmos i Kajo. Uważność w edukacji mającego na celu rozwijanie u dzieci umiejętności radzenia sobie z emocjami, stresem i myślami. Twórczyni programu Moc Ciszy, wspierającego osoby dorosłe w budowaniu równowagi wewnętrznej i rozwijania uważności.

Warunki udziału:

  1. Posiadanie aktywnego konta w programie eTwinning. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w programie eTwinning, kliknij i załóż konto 
  2. Każdy zakwalifikowany uczestnik, który weźmie udział w całym wydarzeniu, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

    Jeśli przy logowaniu na webinarium podałaś/-eś niepełne wymagane do wystawienia certyfikatu dane, czyli IMIĘ I NAZWISKO ORAZ ADRES MAILOWY ODPOWADAJĄCE TYM PODANYM PRZY REJESTRACJI NA WYDARZENIE  - certyfikat nie zostanie wystawiony.

Nagranie zostanie udostępnione na kanale YouTube eTwinning Polska.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 13.02.2024 o godz. 14:00.

Formularz zgłoszeniowy
 

Zapraszamy także na

Strona wydarzenia
 

Tu udostępnimy prezentacje i materiały po webinarium.