Webinarium: Jak fake news staje się newsem

Wydarzenie grupy Bringing eSafety into eTwinning projects

Termin: 15.03.2023, godz. 18:30

Albert Einstein powiedział kiedyś iż „Wadą cytatów internetowych jest to, że każdy od razu wierzy w ich prawdziwość” -postaramy się udowodnić iż słowa wybitnego uczonego są rzeczywiście prawdą, a może nie są? Co w dzisiejszym świecie jest prawdą, a co fałszem? Jak nie płynąć z falą fake newsów i segregować wiadomości z mediów społecznościowych. Na tym webinarze dowiecie się m. innymi jak odróżnić fake newsa od prawdziwej i rzetelnej informacji

Ekspert:

  • Łukasz Gierek -   Nauczyciel, wykładowca akademicki i trener edukacyjny z wieloletnim doświadczeniem w zakresie cyberbezpieczeństwa i cyberzagrożeń. Jako wykładowca na kierunku kryminologia stosowana Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, prowadzi zajęcia dotyczące cyberbezpieczeństwa oraz diagnostyki i prewencji w fałszerstwach obrazów cyfrowych. Łukasz jest autorem cyklu szkoleń dla nauczycieli, zaprojektowanego na zlecenie Ambasady USA w Polsce. Szkolił policjantów z wydziału prewencji garnizonu mazowieckiego oraz kuratorów sądowych, jest współtwórcą kursu z cyberbezpieczeństwa na platformie Microsoft Learn.

Warunki udziału:

  1. Posiadanie aktywnego konta w programie eTwinning.Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w programie eTwinning, kliknij i załóż konto 
  2. Każdy zakwalifikowany uczestnik, który weźmie udział w całym wydarzeniu, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

    Jeśli przy logowaniu na webinarium podałaś/-eś niepełne wymagane do wystawienia certyfikatu dane, czyli IMIĘ I NAZWISKO ORAZ ADRES MAILOWY ODPOWADAJĄCE TYM PODANYM PRZY REJESTRACJI NA WYDARZENIE  - certyfikat nie zostanie wystawiony.

Nagranie zostanie udostępnione na kanale YouTube eTwinning Polska.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15.03.2023 o godz. 14:00.

Formularz zgłoszeniowy
 

Zapraszamy także na:

Strona wydarzenia
 

Tu udostępnimy prezentacje i materiały po webinarium.