Webinarium: Coś na start

Wydarzenie grupy PrzedszkoleTwinning
Termin: 19.10.2022, godz. 19:00

W ramach spotkania przyjrzymy się nowej platformie programu eTwinning (ESEP). Spróbujemy konstruktywnie przełożyć pomysły na konkretne przedszkolne działania, adekwatnie do perspektywy współpracy nauczycieli w nowym roku szkolnym, w nowej wirtualnej przestrzeni.

Ekspertki:

  • Anna Krzyżanowska - Ambasadorka programu eTwinning, nauczycielka wychowania przedszkolnego i surdopedagog pracująca w Przedszkolu z Oddziałami Specjalnymi i z Oddziałami Integracyjnymi nr 48 w Zabrzu. W swojej pracy z dziećmi wykorzystuje koncepcję uczenia się poprzez działanie, w bliskim kontakcie z naturą, kulturą i zbalansowanym (a zarazem twórczym) podejściem do możliwości świata cyfrowego. Związana z Programem eTwinning od 2006 roku. Wraz ze swoimi podopiecznymi realizowała liczne projekty o tematyce międzykulturowej, przyrodniczej i językowej, uznane za przykład dobrej praktyki i nagrodzone w ogólnopolskich i europejskich konkursach eTwinning. Konsultantka Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej „WOM” w Rybniku, specjalizująca się w obszarze edukacji przedszkolnej oraz wykorzystywaniu technologii w edukacji, w ramach działalności Pracowni Doskonalenia i Dydaktyki.
  • Anna Urbasik - Nauczycielka wychowania przedszkolnego oraz języka angielskiego w Publicznym Przedszkolu nr 17 w Jastrzębiu-Zdroju. Koordynatorka i autorka projektów w ramach programów: eTwinning, Erasmus+, Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie. Uczestniczka szkoleń międzynarodowych: Creativity in Teaching and Learning using ICT: Digital Classrom, Creative Little Scientists, Science Project workshop in the Future Classrom Lab. Laureatka konkursów ogólnopolskich Nasz projekt eTwinning 2012 (I miejsce) oraz 2016 r. (wyróżnienie specjalne). Propagatora przykładów dobrej praktyki programów międzynarodowych podczas konferencji Program eTwinning w województwie śląskim i międzynarodowego seminarium kontaktowego eTwinning dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Poszukuje nowatorskich form i metod w oparciu o najważniejsze osiągnięcia nauki, wprowadza innowacje pedagogiczne ICT w przedszkolu – dlaczego nie?

TERMIN: 19.10.2022, godz. 19:00
CZAS TRWANIA: 60 minut
MIEJSCE: ClickMeeting

formularz zgłoszeniowy