Tygodnie eTwinning 2023: Innowacje i edukacja oraz Dobrostan w szkole

Tegoroczna Kampania jest realizowana od 25 września do 20 października 2023 w dedykowanej grupie powiązanej z tegorocznym motywem przewodnim. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie będą mieli dostęp do inspirujących zasobów, działań i webinarów w formie interaktywnej gry.

Zaplanowane aktywności obejmują różnorodne działania z zakresu Innowacji i edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem dobrostanu w szkole wśród nauczycieli i uczniów.

W tym roku kampania wyjdzie daleko poza innowacyjne praktyki w klasie dzięki skupieniu się na holistycznym rozwoju uczniów i nauczycieli z uwzględnieniem praktyk sprzyjających dobremu samopoczuciu, takich jak mindfulness, nabywanie umiejętności społecznych i radzenia sobie z emocjami oraz dbania o siebie.

W grupie Innowacje i edukacja - sztuczna inteligencja, kreatywność i dobrostan z eTwinningiem eTwinnerzy znajdą interaktywną mapę z grami, która skoncentruje ich uwagę na kluczowych zagadnieniach, takich jak sztuczna inteligencja, kreatywność w szkole i rozwój osobisty, jednocześnie motywując ich do wymiany pomysłów, praktyk i opinii. Na każdym poziomie mapy czeka szereg aktywności, artykułów i inspirujących materiałów związanych z motywami przewodnimi Innowacje i edukacja oraz dobrostan w szkole.

Wystarczy wejść do grupy będąc zalogowanym na ESEP i kliknąć Dołącz, aby uzyskać dostęp do wszystkich atrakcji!

Podczas kampanii będziecie mogli również wziąć udział w webinarach poświęconych rozwojowi osobistemu i społecznemu, integracji uczniów oraz sztucznej inteligencja.

Udostępniajcie zdjęcia, filmy i osiągnięcia związane z kampanią (wraz z oficjalnym hashtagiem kampanii #eTw4Innovation) i dzielcie się się doświadczeniami w zakresie promowania dobrostanu w edukacji.

Obserwujcie nasze media społecznościowe i przygotujcie się na dobrą zabawę podczas uczenia się o innowacjach i dobrostanie w szkole!