Sztuka jako narzędzie kryzysowe

Webinarium z serii: Sztuka edukacji.

W trakcie serii webinariów SZTUKA EDUKACJI przybliżymy uczestnikom rolę sztuki, jako pełnoprawnej dziedziny w nowoczesnej edukacji, prowadzącej do poznawania świata i rzeczywistego rozwoju.

W obliczu obecnej sytuacji, w reakcji na nią, podczas webinarium postaramy się pokazać jak wspierać uczniów i uczennice w obliczu informacji o wojnie w Ukrainie. Praca ze sztuką, która pomaga w obecnym kryzysie, polega głównie na szukaniu punktów stycznych pomiędzy polską kulturą a kulturą ukraińską i uwalnianiu emocji solidarności. Zaprezentujemy inspirację na działania z kulturą i sztuką. Przeprowadzimy symulację pracy z młodzieżą przy wykorzystaniu wybranych środków dydaktycznych - przykładów sztuki współczesnej. Porozmawiamy też o zasadach, o których należy pamiętać przy pracy edukacyjnej w obecnej sytuacji.

 

Ekspertka: Małgorzata Minchberg

Artystka wizualna, doktor pedagogiki, specjalistka d/s edukacji artystycznej, animatorka kultury, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureatka Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej, zdobywczyni tytułu Inspiratora Kultury na Mazowszu 2021. Autorka i współautorka licznych projektów artystyczno-edukacyjnych, zrealizowanych przy współpracy z różnymi instytucjami (m.in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Narodowym, Galerią Narodową Zachęta, Centrum Nauki Kopernik). Nauczycielka sztuki i wykładowczyni akademicka. Autorka publikacji z zakresu pedagogiki twórczości (2019 nagroda EFC za artykuł p.t.”Współpraca międzyprzedmiotowa. Artysta w szkole”). Edukuje dla sztuki i przez sztukę.

Nagranie zostanie udostępnione na kanale YouTube – eTwinning Polska.

TERMIN:  23.03.2022, godz. 18:30
CZAS TRWANIA: 60 minut
MIEJSCE: ClickMeeting

Aby wziąć udział należy wypełnić:

Formularz zgłoszeniowy