Szkolne webinarium eTwinning - Mój dobrostan

Wydarzenie online skierowane do uczniów w wieku 10-20 lat (pod opieką nauczycieli). 

Webinarium organizowane jest w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży.


Termin 17.04.2024, godz. 12:30-13:30

Platforma ClickMeeting

Zapraszam na spotkanie, na którym zastanowimy się nad tym czym dla Was - uczniów -  jest dobrostan? Do czego jest mi potrzebny? Jak moje osobiste zasoby wpływają na mój SELFCARE.

Tematy, które poruszymy:

  • Dobrostan czyli co...
  • Moje zasoby - w SMART-owym wydaniu
  • Self care - Jak to robić?

Przed webinarium przygotujcie coś do pisania i notowania/rysowania. Mile widziane karteczki typu sticky notes.

Szkolne webinarium online może być swego rodzaju wyjątkową lekcją online poprowadzaną przez zewnętrznego eksperta, dlatego też zachęcamy, aby nauczyciele angażowali się w udział wraz z całymi klasami lub zorganizowali w swojej szkole tak zwane „wspólne oglądanie”.

Sugerujemy, aby rejestracji na wydarzenie dokonał nauczyciel-koordynator, który następnie udostępni transmisję szerszej grupie uczniów, np. na tablicy multimedialnej lub ekranie. 

Ekspertka - Barbara Chyłka
Trenerka, edukatorka, terapeutka zajęciowa i trenerka TUS. Posiada wieloletnie doświadczenie pedagogiczne w pracy z dziećmi i młodzieżą na różnych poziomach edukacyjnych. Była dyrektorką w zreformowanej szkole podstawowej. Od 2019 r. jest koordynatorką wolontariatu i fundraiserką w Stowarzyszeniu Hospicjum Opolskie. Trenerka i edukatorka, która prowadzi warsztaty dla uczniów, studentów nauczycieli i osób nie związanych z edukacją. Autorka materiałów dydaktycznych, programów i innowacji pedagogicznych. Współautorka podręcznika do klasy 7 i 8 z języka niemieckiego “Natürlich auf Deutsch” wyd. WSiP. Absolwentka kilku szkół trenerów i kursów edukacyjnych. Terapeutka zajęciowa i trenerka TUS. Uczestniczka projektów ORE, ERASMUS+ oraz eTwinning. Od 2023 r. koordynuje projekt “Młode Głowy” w województwie opolskim. Aktywnie bierze udział w projektach opolskich organizacji pozarządowych, ekspertka w zakresie wolontariatu szkolnego. Jest członkinią grupy Superbelfrzy RP oraz prezeską opolskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego. W marcu 2024 r. wyróżniona tytułem Lidera Społecznego Roku 2023 w mieście Opolu. Zawsze zainspirowana, a czasem inspirująca prowadząca. Pasjonatka działań społecznych i edukacji, ciągle mająca nadzieję, że to ona zmieni świat.

Dedykowane certyfikaty uczestnictwa - zarówno dla nauczyciela jak i dla ucznia -  zostaną przesłane na wskazany podczas rejestracji adres mailowy. 

Nagranie zostanie udostępnione na kanale YouTube – eTwinning Polska.

Rejestracja na wydarzenie jest dostępna pod poniższym linkiem:.

Formularz zgłoszeniowy
 

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 17.04.2024 o godz. 10:00