Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji

Udział w akcji wiąże się z ciekawą zabawą i zadaniem, które polega na stworzeniu własnej, unikatowej gry, zabawy, karty pracy, prezentacji związanej z kodowaniem.

Razem z grupą Programowanie z eTwinning zapraszamy eTwinnerów do wspólnych obchodów Światowego Dnia Kreatywności.

Udział w akcji wiąże się z ciekawą zabawą i zadaniem, które polega na stworzeniu własnej, unikatowej gry, zabawy, karty pracy, prezentacji (np. w genial.ly) związanej z kodowaniem. To może być praca w np, w  Scratchu lub innym programie do nauki kodowania, gra planszowa, zabawa ruchowa - wszystko zależy od kreatywności i pomysłów Waszych uczniów. Tematyka dowolna - możecie więc zmobilizować przy okazji dzieci aby zaprezentowały swoje zainteresowania. A co dla nauczycieli? W ramach akcji, zapraszamy na webinar Kodowanie w escape roomie, który odbędzie 21.04.2021 o godzinie 18:00. Poprowadzi go Wojciech Wątor - szczegóły wkrótce w grupie. Osoby biorące udział w akcji otrzymają certyfikaty. 

Tworzone przez Was materiały dodajcie na specjalnej tablicy w grupie: Światowy Dzień Kreatywności

Zachęcamy także do prezentowania Waszych innowacyjnych działań - podzielcie się w grupie linkami do Waszych projektów, blogów, stron szkół i opisów realizowanych działań - wspólnie stworzymy bazę inspiracji!  

Aby mieć dostęp do grupy i zgormadzonych tam materiałów należy do niej dołączyć