Styczniowe seminaria z cyklu Mój pierwszy projekt eTwinning z Ambasadorem

Trzy seminaria online dla nauczycieli edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej, podstawowej oraz nauczycieli pracujących z uczniami ze SPE.

Termin: 23-25.01.2023

 

Wydarzenia w całości realizowane jest na platformie ClickMeeting. Skierowane są w pierwszej kolejności do nauczycieli, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning rozpocząć swój pierwszy projekt.

Zapoznaj się z ofertą wszystkich trzech wydarzeń i dołącz do seminarium dedykowanego właściwej grupie odbiorców.

  • Czy ktoś widział dinozaura? - edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna - moderatorka: Anna Urbasik

Dinozaury wzbudzają ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Te fascynujące jaszczury kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i gabarytami. Skąd się wzięły te ogromne kręgowce? Dlaczego wyginęły? Podczas projektu dzieci dowiedzą się, że dinozaur nie jest smokiem, dinozaury naprawdę istniały, a niektóre były tak ogromne, że nie zmieściłyby się w przedszkolnej czy szkolnej sali.  W poszukiwaniu wiedzy na temat dinozaurów pomoże nam wirtualna wizyta w National Liverpool Museum, puzzle AR - rozszerzona rzeczywistość, Google Dinosaurs 3D czy EDPuzzle. Bohaterem projektu stanie się dinozaur w wersji offline oraz online.

Program wydarzenia
 

Formularz zgłoszeniowy
 

  • W zdrowym ciele, zdrowy duch - anglojęzyczny projekt prowadzony we współpracy z gruzińską ambasadorką Ketevan Kobakhidze dla nauczycieli pracujących z uczniami w klasach III-VIII - moderatorka - Anna Szczepaniak

Podczas realizacji projektu uczniowie rozszerzą wiedzę na temat podstawowych zasad zdrowego trybu życia takich jak m.in: zagrożenia dla zdrowia związane z używaniem Internetu i gier komputerowych, zalety aktywności fizycznej czy wpływ diety na stan zdrowia. Projekt potrwa od końca stycznia do kwietnia, a w trakcie jego realizacji do działań projektowych wykorzystamy takie narzędzia jak: Google Slides, Google Documents, Google surveys, Story Jumper, Canva, Genial.ly. WsProdukty: Twinspace, ebooki, komiksy, interaktywne mapy, strona internetowa.

Program wydarzenia
 

Formularz zgłoszeniowy
 

  • Rysowanki, utrwalanki - projekt dla nauczycieli pracujących z uczniami ze SPE - moderatorka: Monika Witasik

Główną ideą projektu jest stworzenie przez logopedów, pedagogów specjalnych, terapeutów wraz z podopiecznymi pomocy dydaktycznej (elektronicznej książeczki) zawierającej wierszyki do rysowania

Program wydarzenia
 

Formularz zgłoszeniowy
 

 

Warunki udziału w seminarium:

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:
Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności, na poszczególne wydarzenia, przyjmowani będą nauczyciele z określonych w ogłoszeniach grup odbiorców.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia.

Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning. 

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi i ukończy z powodzeniem realizację projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

Na zgłoszenia czekamy do 19.01.2023. W przypadku dużej ilości chętnych możemy zakończyć nabór wcześniej.