Seminarium online: Znane i mniej znane tradycje Bożego Narodzenia

Seminarium z cyklu Mój pierwszy projekt eTwinning z Ambasadorem dla nauczycieli wszystkich przedmiotów pracujących z uczniami z klas 4-8

 

Termin: 4-6 listopada 2024, godz. 18:00-19:30

Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning, zrealizować swój pierwszy projekt Znane i mniej znane tradycje Bożego Narodzenia:

Projekt ma na celu zorganizowanie międzyszkolnej wymiany doświadczeń związanych z tradycjami bożonarodzeniowymi z różnych krajów. Każda szkoła biorąca udział w projekcie będzie miała za zadanie przybliżyć tradycje bożonarodzeniowe z wylosowanego kraju, a także poznać tradycje innych uczestników. W ramach projektu uczniowie będą pracować nad rozwijaniem umiejętności językowych, kreatywności, współpracy w grupie oraz świadomości kulturowej.

Projekt i seminarium poprowadzi Magdalena Goc - ambasadorka programu eTwinning w województwie wielkopolskim

Ukończyłam filologię hebrajską na Uniwersytecie Warszawskim i angielską na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu.  Uczę języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Zespole Szkół w Pobiedziskach, niedaleko Poznania. Swoich wychowanków staram się zarażać pasją ciekawości świata, którą udaje mi się skutecznie realizować poprzez projekty eTwinning i Erasmus+. Dzięki współpracy w międzynarodowych projektach umożliwiam uczniom poznawanie innych krajów, innych zwyczajów, tradycji, historii, kultur, religii, a także poznawanie rówieśników, łamanie stereotypów dotyczących niektórych narodowości, czy grup społecznych, wrażliwości na cudzą krzywdę, a przede wszystkim  tolerancji w stosunku do każdego rodzaju odmienności.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Warunki udziału w seminarium:

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, załóż konto przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego na seminarium. 
Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.
Tutoriale dotyczące rejestracji i pierwszych kroków na ESEP
 

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności zapraszamy nauczycieli wszystkich przedmiotów pracujących z uczniami z klas 4-8

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia.

Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning. 

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi do realizacji projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

Na zgłoszenia czekamy do 30.10.2024. W przypadku dużej ilości chętnych możemy zakończyć nabór wcześniej:

Formularz zgłoszeniowy