Seminarium online: Unesco Days Together

Seminarium z cyklu Mój pierwszy projekt eTwinning z Ambasadorem dla nauczycieli pracujących w placówkach znajdujących się w sieci szkól stowarzyszonych UNESCO


Termin: 9-11 września 2024, godz. 18:00

Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning, zrealizować swój pierwszy projekt: Unesco Days Together - Świętujemy Dni UNESCO:

Projekt ma na celu zjednoczenie polskich szkół wokół obchodów ważnych dni UNESCO. Uczniowie i nauczyciele będą współpracować, aby wspólnie celebrować te dni wykonując różnorodne aktywności. Celem naszych działań będzie zwiększenie świadomości na temat wartości promowanych przez UNESCO, takich jak edukacja, pokój, prawa człowieka, bezpieczeństwo w sieci.

Projekt i seminarium poprowadzi Malwina Kordus - ambasadorka programu eTwinning w województwie dolnośląskim

Nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 26 we Wrocławiu, nagrodzonej Odznaką Szkoły eTwinning. Realizuje projekty w j.niemieckim, angielskim i polskim, nagradzane Krajowymi i Europejskimi Odznakami eTwinning. Szkolny koordynator Szkół Stowarzyszonych UNESCO i Klubu Szkół UNICEF, Microsoft Innovative Educator Ekspert (2019, 2020),z zamiłowania opiekun grupy teatralnej.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Warunki udziału w seminarium:

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.

Osoby niezarejestrowane będą zobowiązane do udziału w szkoleniu "Dołącz do eTwinning", w trakcie trwania którego założą konta na portalu ESEP. Do wyboru dwa terminy szkoleń online:

  • 04.09.2024 - godz.18.00
  • 05.09.2024 - godz.18.00

Wybór terminu szkolenia dostępny jest w formularzu rekrutacyjnym.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce będącej częścią sieci szkół stowarzyszonych UNESCO.
Zapraszamy nauczycieli pracujących z uczniami, aktywnych zawodowo.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia.

Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning. 

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi do realizacji projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

Na zgłoszenia czekamy do 06.09.2024. W przypadku dużej ilości chętnych możemy zakończyć nabór wcześniej:

Formularz zgłoszeniowy