Seminarium online: Moja mała ojczyzna

Seminarium z cyklu Mój pierwszy projekt eTwinning z Ambasadorem dla nauczycieli wychowawców, polonistów, nauczycieli historii, geografii, informatyki, plastyki, muzyki, wychowawców świetlicy i bibliotekarzy, nauczycieli języków obcych pracujących z uczniami klas 1-8 szkoły podstawowej

 

Termin: 25-27 listopada 2024, godz. 18:00-19:30

Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning, zrealizować swój pierwszy projekt Moja mała ojczyzna:

Celem projektu jest zaangażowanie uczniów w poznawanie swojej najbliższej okolicy i rozwijanie umiejętności plastycznych, cyfrowych oraz społecznych. W trakcie realizacji projektu poznamy najbliższą okolicę z jej atrakcjami, przedstawimy zabytki, przyrodę, możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu, lokalne potrawy, ciekawych ludzi. Efektem pracy będzie wspólny cyfrowy przewodnik po naszych miastach i miasteczkach. Wzbogacimy nasz projekt o elementy promujące zdrowie i bezpieczeństwo, co pozwoli uczniom zrozumieć jak ważne jest dbanie o nie w kontekście lokalnym.

  • Szacowany czas trwania projektu: 5-6 miesięcy
  • Język projektu: język polski, języki obce

Projekt i seminarium poprowadzi Urszula Katarzyna Furmańska - ambasadorka programu eTwinning w województwie mazowieckim

Dyplomowana nauczycielka języka angielskiego i rosyjskiego w Szkole Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie, która po raz kolejny otrzymała tytuł Szkoły eTwinning. Egzaminatorka CKE, koordynatorka wymiany międzynarodowej, projektu mobilności kadry szkolnej, miłośniczka języka niemieckiego i słowackiego, pasjonatka podróży, muzyki, malarstwa, ikonopisania, beadingu. W eTwinningu od 2013 roku, w tym czasie uzyskała Krajowe i Europejskie Odznaki Jakości za zrealizowane projekty. W nauce języków stosuje narzędzia TIK, jest otwarta na nowe wyzwania, współpracę i wymianę doświadczeń.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Warunki udziału w seminarium:

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, załóż konto przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego na seminarium. 
Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.
Tutoriale dotyczące rejestracji i pierwszych kroków na ESEP
 

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności zapraszamy nauczycieli wychowawców, polonistów, nauczycieli historii, geografii, informatyki, plastyki, muzyki, wychowawców świetlicy i bibliotekarzy, nauczycieli języków obcych pracujących z uczniami klas 1-8 szkoły podstawowej

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia.

Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning. 

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi do realizacji projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

Na zgłoszenia czekamy do 18.11.2024. W przypadku dużej ilości chętnych możemy zakończyć nabór wcześniej:

Formularz zgłoszeniowy