Prism of Inclusion - Wiosenna Kampania eTwinning

Zagraj w wyjątkową grę razem ze swoimi uczniami i zdobądź cenne nagrody!

Zagraj w wyjątkową grę razem ze swoimi uczniami i zdobądź cenne nagrody! Hasłem przewodnim eTwinningu w 2017 roku jest Włączenie społeczne. Nawiązując do apelu Komisji Europejskiej o wzmacnianie współpracy w dziedzinie edukacji i szkolenia do roku 2020, w celu promowania włączenia społecznego eTwinning będzie akcentował hasło inkluzji społecznej we wszystkich swoich inicjatywach przez cały rok 2017. Inicjatywy te obejmują warsztaty i konferencje, kampanie komunikacyjne, publikacje oraz artykuły wyróżnione na portalu. Jest to również hasło przewodnie tegorocznej kampanii wiosennej, której celem jest osiągnięcie poniższych celów:

  •  Inspirowanie nauczycieli (eTwinnerów) do tworzenia i realizowania szkolnych inicjatyw poświęconych włączeniu społecznemu
  •  Oddanie głosu szkołom uczestniczącym w działaniach promujących włączenie społeczne i pokazanie, że mogą być one częścią programu nauczania

Idealnym sposobem na przyłączenie się do naszej kampanii będzie udział w poszukiwaniu skarbu online! Celem gry jest przeszkodzenie Panu Z w realizacji jego nikczemnych planów poprzez rozwiązywanie zagadek i łamigłówek i odzyskanie Kamienia Włączenia. Gra adresowana jest do uczniów w każdym wieku, zarówno do nowych jak i już doświadczonych eTwinnerów.  

eTwinnerzy, #PrismOfInclusion (Kamień Włączenia) został skradziony! Przyszłość całej ludzkości jest zagrożona! Zalogujcie i wraz z uczniami, odnajdźcie Kamień Włączenia!

  Na eTwinning Live pojawił się już banner Wiosennej Kampanii 2017 - Prism of Inclusion. Wystarczy kliknąć, a przeniesie Was w świat przygód, zadań i zabawy jakiej jeszcze w eTwinning nie było. Gra będzie dostępna od 5 kwietnia do 14 czerwca. Wśród graczy wyłonimy dwóch zwycięskich nauczycieli, którzy pojadą na konferencję eTwinning na Malcie, a ich uczniowie otrzymają nagrody rzeczowe! Uważnie obejrzyjcie materiał video i kliknijcie  w logo Kampanii w prawym górnym rogu:                             Wybierzcie język:                           Zarejestrujcie się i wybierzcie kategorię wiekową uczniów: poniżej 12 roku życia i powyżej 12 roku życia. Z tego miejsca będziecie się też logować.                           Obejrzyjcie wskazówkę i... POWODZENIA! Kolejne zadania będą otwierane sukcesywnie.                           Trailer gry możecie zobaczyć również tu: