Praktyczne zastosowanie elastycznych przestrzeni w klasie

Zapraszamy na webinarium z serii Elastyczne przestrzenie uczenia w praktyce nauczyciela: Praktyczne zastosowanie elastycznych przestrzeni w klasie: strefy badań, tworzenia i prezentowania.

Podczas webinarium uczestnicy udadzą się z wirtualną wizytą do brukselskiego Laboratorium Klasy Przyszłości, w którym  poznają założenia stojące u podstaw trzech z sześciu stref wydzielonych w elastycznej przestrzeni. Dowiedzą się też, jak przenieść te założenia do swojej klasy i jak skorzystać z dostępnych zasobów, aby nie tylko dokonać transformacji przestrzeni fizycznej, ale i sprawić, by współgrała ona ze stosowanymi metodami. W trakcie warsztatu prezentowane będą też praktyczne rozwiązania, które pozwolą przenieść proces projektowy na kolejny poziom.

Ekspert: Marcin Zaród - Nauczyciel Roku 2013, członek grupy Superbelfrzy RP, nauczyciel angielskiego i WFu w V Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Tarnowie. Ekspert i trener w międzynarodowym projekcie “Navigado: Aktywne uczenie się i innowacyjne nauczanie w elastycznych przestrzeniach edukacyjnych” oraz w projektach: Akademia Edukacji Hybrydowej, Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej, Tarnów 4.0, Wielkopolska Szkoła Ćwiczeń. Współtwórca polskiego podcastu edukacyjnego EduGadki. Projekty jego uczniów zdobywają nagrody w konkursach ogólnopolskich i zagranicznych. Występował na Festiwalu Nauki OPPI w Helsinkach, ogólnopolskich konferencjach Inspir@cje 2013, 2014 i 2015 w Warszawie, Zlotach Innowacyjnych Nauczycieli i Dyrektorów w Ustroniu i Zakopanem, ogólnopolskiej konferencji Digitalnie i Analogowo w Gdańsku oraz na konferencji Pokazać-Przekazać 2014 w Centrum Nauki Kopernik. Autor artykułów w takich magazynach jak: IT w Edukacji, Dyrektor Szkoły, Głos Nauczycielski, Meritum, Języki Obce w Szkole. Pasjonat kungfu, turystyki rowerowej, były tancerz i trener tańca towarzyskiego.

Nagranie zostanie udostępnione na kanale YouTube eTwinning Polska.

TERMIN:  09.03.2022, godz. 18:30
CZAS TRWANIA: 60 minut
MIEJSCE: ClickMeeting

Aby wziąć udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.