Od sztuki do science —projekty STEAM w szkole

Webinarium z cyklu PRZEDMIOTY SCIENCE W PROJEKTACH ETWINNING. Termin: 12.10.2021, godz. 18:30

Zapraszamy na bezpłatne webinarium PRZEDMIOTY SCIENCE W PROJEKTACH ETWINNING - Od sztuki do science —projekty STEAM w szkole.

W trakcie serii webinariów PRZEDMIOTY SCIENCE W PROJEKTACH ETWINNING zaprezentujemy ciekawe pomysły na realizację projektów międzynarodowych na przedmiotach ścisłych.

Każdy z nauczanych przedmiotów szkolnych ma swoją specyfikę, tak samo jak każda lekcja ma swój rytm. Przedmioty science charakteryzuje to, że przyciągają uczniów doświadczeniami, zajęciami terenowymi, ale także możliwością zastosowania integracji programów nauczania pomiędzy poszczególnymi przedmiotami szkolnymi, a tym samym całą społecznością szkolną. Podczas webinarium omówione zostaną dobre praktyki współpracy międzynarodowej w ramach projektów eTwinning ORA-AMA-KO come togehter! oraz współpracy szkoły podstawowej z uczelniami wyższymi

Spotkanie poprowadzi Tomasz Ordza - Ambasador i trener programu eTwinning w województwie wielkopolskim

Nauczyciel przedmiotów science w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Nowaka w Dąbrówce. Wraz ze swoimi wspaniałymi uczniami zrealizował (i będzie realizował) projekty w ramach eTwinning, których główną osią działania był przedmiot przyroda.  Interdyscyplinarne projekty takie jak Rendez-vous with amphibian czy Aromatic garden pobudzały do pracy synapsy obu półkul mózgowych, a realizowane cele i zagadnienia w szerokim zakresie obejmowały podstawy programowe kilku przedmiotów szkolnych. Wszystkie jego STEAM-owe projekty nagrodzone Europejską Odznaką Jakości można znaleźć na stronie www.science-lubieto.pl Podróżnik preferujący wędrówki górskie i jazdę na rowerze. Intryguje go ekologia, a inspiruje Szymborska. Stara się, aby jego uczniowie byli świadomymi obywatelami Europy, myśleli globalnie, działali lokalnie i dużo się uśmiechali.
TERMIN: 12.10.2021 godz. 18:30 CZAS TRWANIA: 60 minut MIEJSCE:  eTwinning Live   Aby wziąć w nim udział wystarczy:
  1. Zalogować się już teraz na eTwinning LIVE i przejść do sekcji WYDARZENIA
  2. Przy pomocy wyszukiwarki odnaleźć nadchodzące wydarzenie (wystarczy wpisać jego nazwę PRZEDMIOTY SCIENCE W PROJEKTACH ETWINNING - Od sztuki do science —projekty STEAM w szkole otworzyć klikając w jego tytuł
  3. Kliknąć DOŁĄCZ DO TEGO WYDARZENIA (jak na ilustracji poniżej)
  4. W dniu Webinarium, (12.10.2021), wejść do pokoju wideokonferencji. Pokój zostanie uruchomiony na 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.
Liczba miejsc ograniczona (100). Nagranie zostanie udostępnione tydzień po webinarium na kanale YouTube –eTwinning Polska.
    Dowiedz się więcej o Wydarzeniach i możliwościach, które oferują oglądając wideoprzewodniki: