Na zakończenie - ścisłe i wspólne tworzenie

Webinarium z serii SZTUKA EDUKACJI. Przybliżamy uczestnikom rolę sztuki, jako pełnoprawnej dziedziny w nowoczesnej edukacji, prowadzącej do poznawania świata i rzeczywistego rozwoju.

TERMIN:  22.06.2022, godz. 19:30

Dzięki edukacji przez sztukę w metodach projektowych można łączyć szkolne przedmioty za pomocą twórczych aktywności, aby ukazać wiedzę i świat w holistycznym ujęciu. Nie chodzi oczywiście o spłycanie tematów, a o ukazanie ich z wielu stron, bo świat nie dzieli się na przedmioty, a stanowi nierozerwalną i współzależną całość. Taka kreatywna edukacja sprawdza się nie tylko na lekcji plastyki czy języka polskiego, lecz także historii, fizyki, a nawet matematyki, bo w doświadczeniu twórczym uczymy się najlepiej. Podsumowując cały cykl porozmawiamy o nauce przedmiotów ścisłych za pomocą sztuki i o roli twórczego nauczyciela.

Ekspertka: Małgorzata Minchberg

Artystka wizualna, doktor pedagogiki, specjalistka d/s edukacji artystycznej, animatorka kultury, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureatka Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej, zdobywczyni tytułu Inspiratora Kultury na Mazowszu 2021. Autorka i współautorka licznych projektów artystyczno-edukacyjnych, zrealizowanych przy współpracy z różnymi instytucjami (m.in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Narodowym, Galerią Narodową Zachęta, Centrum Nauki Kopernik). Nauczycielka sztuki i wykładowczyni akademicka. Autorka publikacji z zakresu pedagogiki twórczości (2019 nagroda EFC za artykuł p.t.”Współpraca międzyprzedmiotowa. Artysta w szkole”). Edukuje dla sztuki i przez sztukę.

Nagranie zostanie udostępnione na kanale YouTube – eTwinning Polska.

TERMIN:  22.06.2022, godz. 19:30
CZAS TRWANIA: 60 minut
MIEJSCE: ClickMeeting

Aby wziąć udział należy wypełnić:

Formularz zgłoszeniowy