Mój pierwszy projekt z Ambasadorem: Wielkanoc już tuż tuż

Seminarium online dla nauczycieli pracujących z uczniami klas I-V szkoły podstawowej

Termin: 13-15 lutego 2023, godz. 18:00-19:30

Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online na platformie ClickMeeting. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning rozpocząć swój pierwszy projekt: 

Wielkanoc już tuż tuż

Nadchodzi Wielkanoc, a z nią nasz wielkanocny projekt, który będzie radosny, twórczy i kolorowy. W oczekiwaniu na zbliżające się święta zrealizujemy ciekawe aktywności projektowe, które w interdyscyplinarny sposób połączą narzędzia cyfrowe z pracą zespołową. W trakcie projektu nasi uczniowie zaprojektują między innymi cyfrowe puzzle o tematyce świątecznej, stworzą galerię wielkanocnych ozdób oraz wspólnie napiszą opowieść w formie książeczki elektronicznej o świątecznych przygodach wybranego bohatera.  

Projekt i seminarium poprowadzi Monika Khan - ambasadorka programu eTwinning w województwie podkarpackim

Zrealizowała do tej pory 30 projektów. Ma na swoim koncie Krajowe i Europejskie Odznaki Jakości. Brała udział w licznych szkoleniach krajowych i zagranicznych w ramach Programu eTwinning. Sama również szkoli innych edukatorów. Inspiruje i dzieli się swoim doświadczeniem na stronie FB Monika Khan - pomysłowa edukacja. Inicjatorka ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta na głos". Fascynuje ją wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji. Jest ekspertką Microsoftu, Ambasadorką Wakeleta, Flipa i Kahoota w Polsce oraz Ambasadorką Wiosny Edukacji. Należy do Sekcji Informatyki Szkolnej przy Polskim Towarzystwie Informatycznym. W kręgu jej zainteresowań znajduje się także myślenie krytyczne i Porozumienie Bez Przemocy. Członkini społeczności Superbelfrzy RP.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Warunki udziału w seminarium:

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:
Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności przyjmowani będą nauczyciele pracujący z uczniami klas I-V szkoły podstawowej.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia.

Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning. 

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi i ukończy z powodzeniem realizację projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie po zakończeniu projektu.

Na zgłoszenia czekamy do 08.02.2023. W przypadku dużej ilości chętnych możemy zakończyć nabór wcześniej:

Formularz zgłoszeniowy