Mój pierwszy projekt z Ambasadorem: Tajemnice zimowego lasu

Seminarium online dla nauczycieli pracujących w klasach I-III szkoły podstawowej

Termin: 14,16,17 listopada 2022, godz. 17:30

Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online na platformie ClickMeeting. Skierowane jest w pierwszej kolejności nauczycieli, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning rozpocząć swój pierwszy projekt: Tajemnice zimowego lasu.

Cele projektu:

Projekt o tematyce jesienno-zimowej  dla uczniów klas 1-3. Podczas projektu uczniowie dowiedzą się jak zmienia się las jesienią, dlaczego liście zmieniają kolory, jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy, które ptaki odlatują a które zimują w Polsce. Będą kodować, tworzyć proste animacje w programie Scratch, rozwiązywać łamigłówki językowe i matematyczne oraz współpracować w grupach. Podczas współpracy projektowej uczniowie będą w różnoraki sposób obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie i w ich najbliższej okolicy. Wymienią się wiedzą i doświadczeniami z uczniami innych szkół.

Projekt i seminarium poprowadzi Paulina Kurowska-Loryńska - ambasadorka programu eTwinning w województwie warmińsko-mazurskim

Nauczycielka nauczania początkowego w Szkole Podstawowej im. 11 Listopada w Rusi koło Olsztyna, Ambasadorka Wakeleta w Polsce, Microsoft Innovative Educator Expert. Należy do grupy Superbelfrzy RP i Superbelfrzy Mini. Aktywnie uczestniczy w programie eTwinning od 2017 roku. Zrealizowała wiele projektów, które zostały nagrodzone Krajową oraz Europejską Odznaką Jakości. Fascynuje ją nauka kodowania, programowanie w edukacji wczesnoszkolnej a także wykorzystywanie TIK i nowoczesnych technologii w edukacji najmłodszych uczniów. Brała udział w licznych krajowych konferencjach szkoleniowych Programu eTwinning.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.

 

Warunki udziału w seminarium:

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:
Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności przyjmowani będą nauczyciele pracujący w klasach I-III szkoły podstawowej.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia.

Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning. 

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi do realizacji projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

Na zgłoszenia czekamy do 09.11.2022. W przypadku dużej ilości chętnych możemy zakończyć nabór wcześniej:

Formularz zgłoszeniowy