Mój pierwszy projekt z Ambasadorem: Smakujemy literaturę wszystkimi zmysłami

Seminarium online dla nauczycieli pracujących z dziećmi w wielu 4-9 lat.

Termin: 8-10 listopada 2022, godz. 18:00

Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online na platformie ClickMeeting. Skierowane jest w pierwszej kolejności nauczycieli, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning rozpocząć swój pierwszy projekt: Smakujemy literaturę wszystkimi zmysłami.

Cele projektu:

Aby utrzymać uwagę dziecka w wieku przedszkolnym czy wczesnoszkolnym czasami potrzebujemy czegoś więcej niż „tylko” czytania. Bo z książką też można np. tańczyć! Czytanie wrażeniowe ma na celu pozostawienie u dzieci wielu wrażeń, nie tylko tych pochodzących ze słuchania tekstu i oglądania ilustracji zawartych w książkach, ale także wrażeń z ruchu, gestów, emocji wyrażanych w mimice, a nawet z muzyki i tańca towarzyszącego czytaniu książki. Czytanie wrażeniowe to smakowanie literatury wszystkimi zmysłami!

Celem projektu będzie wprowadzenie innowacyjnego modelu czytania dzieciom tekstów literackich, a także dostarczenie im nowych przeżyć i wrażeń podczas słuchania tekstu czytanego i opowiadanego. Projekt potrwa ok. 6 miesięcy.

Projekt i seminarium poprowadzi Anna Urbasik - ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim

Nauczycielka wychowania przedszkolnego oraz języka angielskiego w Publicznym Przedszkolu nr 17 im. M. Jeżowskiej w Jastrzębiu-Zdroju, nagrodzonej Odznaką Szkoły eTwinning w roku 2018 oraz 2020. Z programem eTwinning związana od 12 lat. Od 4 lat  Ambasadorka programu oraz trenerka warsztatów komputerowych. Moderatorka grupy PrzedszkoleTwinning. Laureatka konkursów ogólnopolskich Nasz projekt eTwinning 2012 (I miejsce), 2016 (wyróżnienie specjalne) oraz 2021 (II miejsce).  Koordynatorka  projektów programu Erasmus+, realizatorka działań w ramach programu Uczymy dzieci programować, Codeweek oraz ABC Ekonomii, autorka innowacji pedagogicznych. Prywatnie miłośniczka podróży, trekkingu i dobrej lektury.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.

 

Warunki udziału w seminarium:

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:
Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności przyjmowani będą nauczyciele pracujący z dziećmi w wielu 4-9 lat.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia.

Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning. 

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi do realizacji projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

Na zgłoszenia czekamy do 03.11.2022. W przypadku dużej ilości chętnych możemy zakończyć nabór wcześniej:

Formularz zgłoszeniowy