Mój pierwszy projekt z Ambasadorem: Pracownia Cyfrowych Przygód

Seminarium online dla nauczycieli edukacji przedszkolnej

Termin: 13-15 lutego 2023, godz. 17:30-19:00

Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online na platformie ClickMeeting. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning rozpocząć swój pierwszy projekt: 

Pracownia Cyfrowych Przygód

Przedszkole to miejsce zbudowane na zwyczajnej codzienności, a jednocześnie dotykające nieznanej przyszłości dzieci. Choć dziś dopiero uczymy się liter i cyfr, eksplorujemy to, co nas otacza i nabywamy świadomości samych siebie, już teraz stawiamy pierwsze kroki w cyfrowym świecie.
Nie potrzeba wielkich nakładów (i dostępu do niedostępnych nam zasobów Laboratorium Przyszłości), by przedszkolną salę przemienić w Pracownię Cyfrowych Przygód! Wystarczy odrobina motywacji, dużo wyobraźni i laptop czy tablet z dostępem do internetu (tablica interaktywna, jeśli ją mamy, też jest OK).
W projekcie zorganizujemy sobie kreatywny spacer od cyfr do cyfryzacji. Naszym celem będzie zapoznanie dzieci z kształtami cyfr, wykorzystując zabawy w trybie offline i online. Z tej okazji wypróbujemy kilka ciekawych aplikacji będących w zasięgu nawet nieczytającego przedszkolaka, m.in: „ChatterPix Kids“ (do tworzenia krótkich animacji głosowych), „Match the Memory“ (własne gry memory), „Story Jumper“ (książeczka online z nagraniami), czy „PlantNet“ (identyfikacja roślin wykorzystanych w outdorowej aktywności poszukiwawczej).

Do zobaczenia w Pracowni!

Projekt i seminarium poprowadzi Anna Krzyżanowska - ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim

Nauczycielka wychowania przedszkolnego w grupach integracyjnych Przedszkola z Oddziałami Specjalnymi i Integracyjnymi nr 48 w Zabrzu, surdopedagog, hortiterapeutka. Nauczycielka konsultantka Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM“ w Rybniku.
Zawodowo związana z obszarem wczesnej edukacji i rozwoju dziecka (ECEC), priorytetowo traktuje działania na rzecz kształtowania więzi dzieci z naturą i kulturą poprzez realizację projektów edukacyjnych eTwinning i Erasmus+.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Warunki udziału w seminarium:

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:
Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności przyjmowani będą nauczyciele edukacji przedszkolnej.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia.

Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning. 

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi i ukończy z powodzeniem realizację projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie po zakończeniu projektu.

Na zgłoszenia czekamy do 08.02.2023. W przypadku dużej ilości chętnych możemy zakończyć nabór wcześniej:

Formularz zgłoszeniowy