Mój pierwszy projekt z Ambasadorem: Najwięksi polscy odkrywcy i podróżnicy

Seminarium online dla nauczycieli pracujących z uczniami w szkołach podstawowych, w klas I-III oraz do wychowawców klas IV-VIII

Termin: 6-8 marca godz. 18:00-19:30

Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online na platformie ClickMeeting. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning rozpocząć swój pierwszy projekt: 

Najwięksi polscy odkrywcy i podróżnicy

W trakcie realizacji projektu dzieci poznają sylwetki sławnych Polaków. Ich życie, wynalazki i odkrycia. Każdej sylwetce będzie przypisane zadanie problemowe do wykonania. Michał Boym zabierze nas do Chin. W czasie naszej podróży poznamy kulturę, przyrodę i zabytki tego kraju. Stefan Drzewiecki zdradzi nam tajemnice konstrukcji okrętów podwodnych, a my stworzymy swoje prototypy. Wraz z Kopernikiem spojrzymy w niebo wykorzystując nowe technologie, poznamy gwiazdozbiory. Do naszych “odkryć” wykorzystamy, np.: Google Eartch, Mozaik3D, Star walk 2.

Projekt i seminarium poprowadzi Agnieszka Ogiegło - ambasadorka programu eTwinning w województwie dolnośląskim

Nauczycielka dyplomowana matematyki i wicedyrektor w Szkole Podstawowej nr 7 w Kłodzku. Członkini grupy Superbelfrzy RP. Pasjonatka eTwinning, edukacji globalnej oraz nowoczesnych technologii w nauczaniu z programowaniem włącznie.

Jestem opiekunką grupy Programowanie z eTwinning oraz grupy Superkoderzy. W czasie zajęć z matematyki i informatyki realizuję różne programy oraz projekty. Relacje z zajęć można zobaczyć na stronie Siódemka koduje, programuje. W wolnych chwilach lubię podróżować i poznawać nowych ludzi.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Warunki udziału w seminarium:

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:
Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności przyjmowani będą nauczyciele pracujący z uczniami w szkołach podstawowych, w klas I-III oraz wychowawcy klas IV-VIII.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia.

Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning. 

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi i ukończy z powodzeniem realizację projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie po zakończeniu projektu.

Na zgłoszenia czekamy do 01.03.2023. W przypadku dużej ilości chętnych możemy zakończyć nabór wcześniej:

Formularz zgłoszeniowy